Cietais vēzis Kas ir

Kas ir cietais vēzis?

Smagais vēzis, kas pazīstams arī kā sifiliss, ir seksuāli transmisīva slimība, ko izraisa baktērijas Treponema pallidum. Šī slimība var ietekmēt dažādas ķermeņa daļas, ieskaitot dzimumorgānus, ādu, kaulus un nervu sistēmu.

cietā vēža simptomi

Smagā vēža simptomi var atšķirties atkarībā no slimības fāzes. Primārajā fāzē ir ierasts parādīties nesāpīga un sacietējusi brūce baktērijas ieejas vietā, parasti dzimumorgānos, tūpļa, mutē vai rokās. Šī brūce var izzust spontāni, bet slimība turpina progresēt.

Sekundārajā fāzē uz ādas var parādīties sarkani plankumi, gļotādas bojājumi, drudzis, savārgums, galvassāpes un apetītes zudums. Šie simptomi var arī izzust, bet slimība turpina attīstīties.

Latentā fāzē nav redzamu simptomu, bet baktērijas joprojām atrodas ķermenī. Terciārajā fāzē var rasties nopietnas komplikācijas, piemēram, kaulu, sirds, smadzenes un nervu sistēma, kas var izraisīt nāvi.

cietā vēža ārstēšana

Smagā vēža ārstēšana tiek veikta, izmantojot tādas antibiotikas kā penicilīns. Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk sākt ārstēšanu, lai izvairītos no komplikācijām un slimību pārnešanas citiem.

Drill vēža profilakse

Smagā vēža profilakse ir saistīta ar prezervatīvu izmantošanu visās seksuālajās attiecībās, regulāras pārbaudes, lai noteiktu seksuāli transmisīvās slimības un pareizu infekciju ārstēšanu. Turklāt ir svarīgi izvairīties no personisko efektu dalīšanas, piemēram, šļircēm un skūšanās asmeņiem, kas var būt piesārņoti ar baktērijām.

Secinājums

Smagais vēzis vai sifiliss ir seksuāli transmisīva slimība, kas var izraisīt nopietnas komplikācijas, ja tā netiek pareizi ārstēta. Ir svarīgi apzināties simptomus un meklēt medicīnisko palīdzību, ja ir aizdomas par infekciju. Profilakse, izmantojot prezervatīvu lietošanu un regulāras pārbaudes, ir kritiska, lai izvairītos no slimības izplatīšanas.