Indiāņu romantisma un reālistiskas romantikas raksturojums
Indiāņu romantisms
Indiāņu romantisms bija literāra kustība, kas deviņpadsmitajā gadsimtā parādījās Brazīlijā, ko ietekmēja Eiropas romantisms un pamatiedzīvotāju kultūras novērtēšana. Šis literārais stils centās attēlot Indijas figūru kā nacionālu varoni, izceļot viņa īpašības un attiecības ar dabu.
Indiāņu rakstnieki izmantoja tādus elementus kā dabas paaugstināšana, mīlestības idealizācija un pamatiedzīvotāju tradīciju valorizācija savos darbos. Turklāt viņi bieži attēloja indiāņu kā cēlu un tīru būtni, nevis Eiropas sabiedrību, uzskatot par korumpētu un sabrukumu.
Viens no galvenajiem indiāņu romantisma pārstāvjiem Brazīlijā bija Hosé de Alencar, tādu darbu autors kā “The Guarani” un “Iracema”. Šie romāni attēlo attiecības starp indiāņiem un Eiropas kolonistiem, izpētot tādas tēmas kā kultūras šoks un cīņa par pamatiedzīvotāju identitātes saglabāšanu.
reālistiska romantika
Reālistisks romāns bija literāra kustība, kas parādījās deviņpadsmitajā gadsimtā, pretstatā romantismam. Atšķirībā no romantisma, kura centās idealizēt realitāti, reālisma mērķis bija objektīvi un kritiski attēlot sabiedrību, parādot tā laika sociālās, politiskās un ekonomiskās problēmas.
Reālistiski rakstnieki izmantoja tiešāku un objektīvāku valodu, cenšoties ticīgā veidā attēlot realitāti. Turklāt viņi izmantoja tādas tēmas kā sociālā nevienlīdzība, darba ņēmēju izmantošana, korupcija un sabiedrības liekulība.
Machado de Assis tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem reālistiskā romāna pārstāvjiem Brazīlijā. Viņa darbi, piemēram, “pēcnāves atmiņas par Brás Cubas” un “Dom Casmurro”, kritiski attēlo deviņpadsmitā gadsimta Brazīlijas biedrību, izpētot tādas tēmas kā aristokrātijas sabrukšana, vidusšķiras un sociālās nevienlīdzības liekulība.
Secinājums
Indiāņu romantisms un reālistiska romantika ir divas svarīgas literāras kustības Brazīlijas literatūras vēsturē. Kamēr indiānisma romantisms vērtē pamatiedzīvotāju kultūru un cenšas attēlot indiāņu kā nacionālu varoni, reālistiska romāna mērķis ir kritiski un objektīvi attēlot realitāti, izpētot tā laika sociālās problēmas. Abas kustības veicināja Brazīlijas literārās identitātes celtniecību un literatūras vēsturē atstāja svarīgu mantojumu.