Nanking izvarošana

Nanjing izvarošana: viena no traģiskākajām epizodēm vēsturē

Nanjing izvarošana, kas pazīstama arī kā ķīniešu Nanjinga vai holokausta slaktiņš, bija viens no traģiskākajiem un vardarbīgākajiem notikumiem cilvēces vēsturē. Notika Otrā pasaules kara laikā no 1937. līdz 1938. gadam, epizode iezīmēja Japānas iebrukumu Ķīnā un izraisīja daudzas zvērības, kas izdarītas pret civiliedzīvotājiem.

Japānas iebrukums Ķīnā

Otrā pasaules kara kontekstā Japāna centās paplašināt savas impērijas un iekarošanas teritorijas Āzijā. 1937. gadā Japānas karaspēks iebruka Nanjingas pilsētā, pēc tam Ķīnas galvaspilsētā, ar mērķi kontrolēt reģionu un vājināt Ķīnas valdību.

slaktiņš un zvērības

Nanjing izvarošanu iezīmēja daudzās zvērības, kuras Japānas karaspēks izdarījis pret civiliedzīvotājiem. Tiek lēsts, ka okupācijas periodā tika nogalināti vairāk nekā 300 000 cilvēku, un tūkstošiem sieviešu tika izvarotas un seksuāli pārkāptas.

Ziņojumi par izdarītajām zvērībām ir šokējoši un ietver masu izvarošanu, masu slepkavības, spīdzināšanu un sakropļošanu. Sievietes, bērni un vecāka gadagājuma cilvēki bija šo ārkārtas vardarbības aktu mērķi, kuri atstāja dziļas atzīmes par Ķīnas vēsturi un kolektīvo atmiņu.

sekas un mantojums

Nanjing izvarošana bija lieliska starptautiska sekas, un vairākās valstīs tika publiskotas ziņojumi un liecības. Tomēr Japānas valdība daudzus gadus noliedz un līdz minimumam samazināja šo epizodi, kas starp abām valstīm izraisīja strīdus un diplomātisko spriedzi.

Pašlaik Nanjing izvarošana tiek atzīta par vienu no traģiskākajām epizodēm vēsturē un tiek atcerēta kā Otrā pasaules kara laikā izdarīto zvērību simbols. Pasākums kalpo arī kā atgādinājums par vēsturiskās atmiņas saglabāšanas nozīmi un cīņu ar noziegumu noliegšanu un samazināšanu pret cilvēci.

  • Masa izvarošana
  • Masas slepkavības
  • Spīdzināšanas
  • sakropļojumi

  • Japānas karaspēks
    civilie iedzīvotāji

    masu izvarošana masu nāves gadījumi
    spīdzināšanas Seksuālā vardarbība