Sākotnējais rāmis kliedz

Scream: Oriģinālā attēla atklāšana

Scream ir viens no slavenākajiem un ikoniskākajiem mākslas darbiem pasaulē. Glezna gleznojis norvēģu mākslinieks Edvards Munks, glezna attēlo satrauktu figūru tumšā ainavā. Tomēr, vai jūs zinājāt, ka valdes versijas ir vairākas? Šajā emuārā mēs izpētīsim stāstu aiz kliedziena un uzzināsim vairāk par oriģinālo attēlu.

Stāsts aiz kliedziena

Scream pirmo reizi gleznoja Edvards Munks 1893. gadā. Darbs ir daļa no gleznu sērijas ar nosaukumu “Dzīves aukstums”, kas attēlo mākslinieka vientulību un izmisumu. Munks tika iedvesmots radīt attēlu pēc personīgās trauksmes un ciešanu pieredzes.

Sākotnējais kliedzošais rāmis ir nokrāsots ar eļļu uz audekla un izmēri aptuveni 91 x 73,5 centimetros. Viņš attēlo androgēnu figūru ar rokām sejā, kliedzot izmisumā. Scenārijs fonā sastāv no sarkanām debesīm un izkropļotas ainavas, radot satraucošu atmosfēru.

Scream

dažādas versijas

Lai arī oriģinālais attēls ir vispazīstamākais, ir vairākas kliedziena versijas. Munks gadu gaitā ir izgatavojis vairākus valdes eksemplārus, izmantojot dažādas metodes un materiālus. Turklāt dažām versijām ir smalkas kompozīcijas un krāsu variācijas.

Viena no slavenākajām kliedziena versijām ir tā, kas tika izsolīta 2012. gadā par rekordlielu vērtību 119,9 miljonu ASV dolāru apmērā. Šī konkrētā versija tika gleznota 1895. gadā, un tā tiek uzskatīta par vienu no dinamiskākajām un izteiksmīgākajām.

Oriģinālā attēla atklāšana

Gadu gaitā ir parādījušies vairākas teorijas un spekulācijas par oriģinālā kliedzošā attēla atrašanās vietu. Daži uzskata, ka viņš ir iznīcināts vai pazudis, bet citi uzskata, ka viņš joprojām kaut kur gaida atklāšanu.

Neskatoties uz neskaidrībām, sākotnējais kliedziena attēls tika parādīts dažādās izstādēs visā pasaulē. Tomēr tā pašreizējā atrašanās vieta paliek noslēpums.

Secinājums

Scream ir aizraujošs mākslas darbs, kas līdz šai dienai turpina intrigu un aizrauj cilvēkus. Lai arī sākotnējais attēls joprojām ir mīkla, dažādas kliedziena versijas ļauj mums novērtēt Edvarda Munka ģēniju un izteiksmīgumu. Neatkarīgi no tā, kāda ir jūsu atrastā versija, kliedziens noteikti atstās jūsu prātā paliekošu zīmolu.