Jo uguns nav ēnas

Tā kā uguns nav ēnas

Uguns ir dabiska parādība, kas tūkstošiem gadu ir fascinējusi un ieintriģējusi cilvēkus. Jūsu spēja apgaismot, sildīt un pārveidot visu, kas spēlē, ir iespaidīga. Tomēr ziņkārīga uguns iezīme ir tā, ka tā nerada ēnu. Bet kāpēc tas notiek?

Gaismas un ēnas raksturs

Lai saprastu, kāpēc uguns nav ēnas, ir jāsaprot gaismas un ēnas raksturs. Gaisma ir elektromagnētiskās enerģijas forma, kas izplatās viļņos. Kad gaisma atrod objektu, daļa no tā tiek absorbēta, daļa tiek atspoguļota un daļa tiek pārnesta caur objektu.

Ēna veidojas, kad gaismu bloķē necaurspīdīgs objekts, neļaujot tai sasniegt noteiktu zonu. Tādējādi ēna ir gaismas neesamība noteiktā telpā.

Uguns un ēnas neesamība

Uguns ir eksotermiska ķīmiska reakcija, kas rodas, kad degvielas viela reaģē ar oksidanta, parasti skābekļa. Šīs reakcijas laikā enerģijas izdalīšanās notiek gaismas un karstuma veidā.

Tomēr pati uguns nav necaurspīdīgs objekts, kas bloķē gaismas pāreju. Gluži pretēji, tas ir intensīvs gaismas avots. Tādējādi, kad ugunsgrēka gaisma sasniedz objektu, daļa no tā tiek absorbēta, atspoguļota vai pārraidīta, bet nav noteikta ēnas veidošanās.

Turklāt uguns ir liesma pastāvīgā kustībā, kas vēl grūtāk apgrūtina ēnas veidošanu. Liesmas pastāvīgi maina formu un stāvokli, kas novērš stabila tumsas zonas veidošanos.

Secinājums

Uguns nerada ēnu, pateicoties tās kā intensīvas gaismas un pastāvīgas kustības avotam. Jūsu spēja apgaismot visu apkārtējo un pārveidot vidi ir aizraujoša, taču tā arī novērš noteiktas ēnas veidošanos. Tāpēc, pat ja uguns spēj radīt relatīvās tumsas zonas, tas nerada tādu ēnu kā necaurspīdīgi priekšmeti.