Kā apgriezt vīnogas

Kā apgriezt vīnogas

Vīnogu vīnogulāju atzarošana ir būtiska prakse, lai nodrošinātu labu augu ražošanu un veselību. Šajā rakstā mēs apskatīsim galvenos soļus un paņēmienus, lai pareizi veiktu atzarošanu.

Kāpēc apgriezt vīnogu vīnogulāju?

Vīnogu vīnogulāju atzarošana ir svarīga vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas palīdz kontrolēt augu augšanu, neļaujot tam kļūt ļoti apjomīgam un grūti apstrādājamam. Turklāt atzarošana stimulē labākas kvalitātes augļu ražošanu, jo tā ļauj labāku gaisa cirkulāciju un gaismu starp vīnogu cirtas.

Kad apgriezt vīnogu vīnogulāju?

Vīnogu vīnogulāju atzarošana jāveic auga nejutīguma periodā, kas parasti notiek ziemā. Ir svarīgi izvairīties no atzarošanas sala vai stipra lietus periodos, jo tas var kaitēt augam.

Darbi pa solim vīnogulāju atzarošana

  • Sagatavojiet instrumentus: Pirms sākt atzarošanu, pārliecinieties, ka jums ir plaukstas šķēres, serrote un aizsargājoši cimdi.
  • Noņemiet mirušos zarus: sāciet atzarot sausu un mirušu zaru noņemšanu, jo tie neveicina vīnogu ražošanu.
  • Novērsiet vājos zarus: pēc tam identificējiet vājākos zarus un noņemiet tos, atstājot tikai visspēcīgāko.
  • Samaziniet dzinumu skaitu: lai nodrošinātu labu ražošanu, ir svarīgi samazināt kāpostu skaitu, atstājot tikai veselīgāko un vislabāk novietoto.
  • Veiciet atjaunošanas atzarošanu: ik pēc diviem vai trim gadiem ir ieteicams veikt atjaunošanas atzarošanu, sagriezt vecākus zarus un stimulēt jaunu izaugsmi.
  • aprūpe pēc atzarošanas

    Pēc vīnogu vīnogulāju atzarošanas ir svarīgi ievērot dažus piesardzības pasākumus, lai nodrošinātu auga atjaunošanos. Pārliecinieties, ka pienācīgi ūdeni un nodrošina nepieciešamās barības vielas, piemēram, organisko mēslojumu. Turklāt regulāri uzraugiet augu, lai identificētu iespējamās problēmas un ātri rīkotos.

    Secinājums

    Vīnogu vīnogulāju atzarošana ir būtiska prakse, lai nodrošinātu labu augu ražošanu un veselību. Izpildot pareizas darbības un paņēmienus, ir iespējams iegūt kvalitatīvas vīnogas un saglabāt vīnogulāju vienmēr veselīgu. Atcerieties veikt atzarošanu augu nejutīguma periodā un pēc procedūras uzņemties nepieciešamo aprūpi.