Kā apturēt zobu sāpes
Zobu sāpes ir izplatīta problēma, kas var būt ārkārtīgi nepatīkama un ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti. Zobu sāpēm ir vairāki cēloņi, piemēram, dobumi, infekcijas, smaganu problēmas. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažus veidus, kā mazināt zobu sāpes un meklēt pagaidu atvieglojumus, līdz ir iespējams meklēt zobārstu.
1. Pareiza perorālā higiēna
Viens no galvenajiem zobu sāpju cēloņiem ir kariess. Lai novērstu un mazinātu sāpes, ir svarīgi uzturēt atbilstošu mutes dobuma higiēnu. Vismaz divas reizes dienā notīriet zobus, lietojiet diegu katru dienu un perorālu skalošanu. Tas palīdzēs noņemt pārtikas atkritumus un novērst dobumu veidošanos.
2. Aukstā komprese
Auksta komprese var palīdzēt mazināt sāpes un pietūkumu, ko izraisa zobu sāpes. Ielieciet ledu plastmasas maisiņā un iesaiņojiet to dvielī. Apmēram 15 minūtes uzklājiet auksto kompresi skartajā zonā. Atkārtojiet procesu ik pēc divām stundām pēc nepieciešamības.
3. Pretsāpju līdzekļi
Bezmaksas pārdošanas pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai acetaminofēns, uz laiku var palīdzēt mazināt zobu sāpes. Izpildiet iesaiņojuma instrukcijas un konsultējieties ar ārstu vai zobārstu, ja sāpes saglabājas.
4. Perorāls skalošana ar siltu ūdeni un sāli
Pašdarināta mutes skalošana, kas izgatavota no silta ūdens un sāls, var palīdzēt mazināt zobu sāpes. Sajauciet pusi tējkarotes sāls glāzē silta ūdens un apmēram 30 sekundes pagatavojiet mutes skalošanu. Atkārtojiet procesu vairākas reizes dienā pēc nepieciešamības.
5. Izvairieties no karstiem vai aukstiem ēdieniem un dzērieniem
Karsts vai auksts ēdiens un dzērieni var saasināt zobu sāpes. Izvairieties no pārtikas vai dzērienu lietošanas ar ārkārtēju temperatūru, līdz sāpes tiek mazinātas.
6. Konsultējieties ar zobārstu
Lai arī šie padomi var palīdzēt īslaicīgi mazināt zobu sāpes, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk konsultēties ar zobārstu. Tikai viens profesionālis var identificēt sāpju cēloni un veikt pareizu ārstēšanu.
Mēs ceram, ka šie padomi var palīdzēt mazināt zobu sāpes. Atcerieties, ka profilakse vienmēr ir labākais risinājums, tāpēc saglabājiet labu mutes dobuma higiēnu un regulāri apmeklējiet zobārstu.