Kā izārstēt depresiju vienatnē

Kā izārstēt tikai depresiju

Depresija ir nopietns garīgs stāvoklis, kas ietekmē miljoniem cilvēku visā pasaulē. Lai gan ir svarīgi meklēt profesionālu palīdzību depresijas ārstēšanai, ir daži pasākumi, kurus varat veikt pats, lai palīdzētu mazināt simptomus un veicinātu emocionālo labsajūtu. Šajā rakstā mēs izpētīsim dažas stratēģijas, kas var palīdzēt izārstēt tikai depresiju.

1. Meklēt atbalstu

Lai arī jūs mēģināt izārstēt tikai depresiju, tas nenozīmē, ka jums pašam jāsaskaras ar visu. Ir svarīgi meklēt atbalstu no draugiem, ģimenes vai atbalsta grupām. Ja kāds, ar kuru sarunāties un dalīties pieredzē, var būt ārkārtīgi izdevīgs.

2. Prakses vingrinājums regulāri

Ir pierādīts, ka regulārs vingrinājums ir efektīvs depresijas apkarošanas veids. Fiziskā aktivitāte atbrīvo endorfīnus, ķīmiskas vielas, kas uzlabo garastāvokli un samazina depresijas simptomus. Mēģiniet atrast jums vēlamo darbību, piemēram, staigāšanu, skriešanu, peldēšanu vai praktizēšanu.

3. Rūpējieties par savu diētu

Pārtikai ir svarīga loma garīgajā veselībā. Noteikti patērējiet sabalansētu uzturu, kas bagāts ar būtiskām barības vielām. Izvairieties no pārstrādātiem un cukurotiem pārtikas produktiem, kas var negatīvi ietekmēt jūsu garastāvokli. Dzeriet arī daudz ūdens un izvairieties no pārmērīga alkohola un kofeīna lietošanas.

4. Izveidojiet ikdienas rutīnu

Depresija bieži var izraisīt mērķa trūkuma un dezorganizācijas sajūtu. Ikdienas rutīnas izveidošana var palīdzēt jūsu dzīvē radīt struktūru un stabilitāti. Mēģiniet katru dienu pamosties un gulēt vienlaikus, definējiet ēdienu un vingrošanas grafikus.

5. Praktizējiet relaksācijas paņēmienus

Stress un trauksme var pasliktināt depresijas simptomus. Tāpēc ir svarīgi praktizēt relaksācijas paņēmienus, piemēram, meditāciju, dziļu elpošanu un jogu. Šīs prakses var palīdzēt nomierināt prātu un samazināt stresa līmeni.

6. Izvairieties no sociālās izolācijas

Depresija bieži liek cilvēkiem izolēt sevi sociāli. Tomēr izolācija var pasliktināt simptomus un apgrūtināt atveseļošanos. Pielieciet, lai sazinātos ar citiem, pat ja tas notiek tikai caur tālruni vai videozvaniem.

7. Izvirzīt reālistiskus mērķus

Reālistisku un sasniedzamu mērķu noteikšana var palīdzēt palielināt jūsu pašnovērtējumu un motivāciju. Sāciet ar maziem mērķiem un pakāpeniski palielināties. Sviniet katru sasniegumu, lai arī cik mazs.

8. Izvairieties no pārmērīga multivides patēriņa

Pārmērīgs plašsaziņas līdzekļu patēriņš, īpaši negatīvas ziņas, var negatīvi ietekmēt jūsu garastāvokli. Ierobežojiet laiku, ko pavadāt, skatoties televizoru, sērfojot internetā vai sociālajos tīklos. Tā vietā meklējiet aktivitātes, kas rada jums prieku un labsajūtu.

9. Pietiekami gulēt

Miega trūkums var pasliktināt depresijas simptomus. Katru vakaru noteikti gulēt pietiekami daudz. Izveidojiet regulāru miega rutīnu, pirms gulētiešanas izvairieties no kofeīna patēriņa un izveidojiet labvēlīgu vidi atpūtai.

10. Esiet laipns pret sevi

Visbeidzot, atcerieties būt laipns pret sevi. Depresija nav jūsu vaina, un jūs darāt visu iespējamo, lai ar to tiktu galā. Izturieties ar līdzjūtību un mīlestību un pārāk daudz neaptveriet.

Atcerieties, ka šīs stratēģijas var būt noderīgas, lai mazinātu depresijas simptomus, bet neaizstāj profesionālo ārstēšanu. Ja jūs saskaraties ar depresiju, ir svarīgi meklēt palīdzību no garīgās veselības speciālista.