Kā izārstēt sociālo fobiju

Kā dziedināt sociālo fobiju: atrodiet brīvību sazināties ar citiem

Sociālā fobija, kas pazīstama arī kā sociālās trauksmes traucējumi, ir stāvoklis, kas ietekmē miljoniem cilvēku visā pasaulē. To raksturo intensīvas un pastāvīgas bailes no sociālajām situācijām, izraisot sociālo izvairīšanos un izolāciju.

Kas ir sociālā fobija?

Sociālā fobija ir kas vairāk nekā tikai kautrība vai nervozitāte sociālajās situācijās. Tās ir neracionālas un milzīgas bailes, ka citi tiek tiesāti, pazemoti vai noraidīti. Cilvēki ar sociālo fobiju bieži izvairās no sociālām situācijām, piemēram, partijām, sanāksmēm vai pat telefona sarunām.

Šim nosacījumam var būt būtiska ietekme uz cilvēka dzīvi, ietekmējot viņu pašnovērtējumu, attiecības un karjeras iespējas. Tomēr ir pieejamas vairākas efektīvas stratēģijas un ārstēšanas metodes, lai palīdzētu pārvarēt sociālo fobiju un atgūt uzticību.

Sociālās fobijas ārstēšana

Sociālajai fobijai ir vairākas ārstēšanas pieejas, un tas, kas der vienai personai, var nedarboties citai. Ir svarīgi atrast jums piemērotu ārstēšanu ar garīgās veselības speciālista palīdzību.

Kognitīvās uzvedības terapija (TCC)

Kognitīvā uzvedības terapija ir pierādīta pieeja sociālās fobijas ārstēšanai. Tas ietver negatīvo un izkropļoto domu identificēšanu un izaicināšanu, kas veicina sociālo satraukumu. Turklāt TCC palīdz arī attīstīt sociālās prasmes un konfrontācijas paņēmienus, lai risinātu izaicinošās sociālās situācijas.

medikamenti

Dažos gadījumos var izrakstīt zāles, lai palīdzētu kontrolēt sociālās fobijas simptomus. Visbiežāk lietotās zāles ir antidepresanti un anksiolītiskie līdzekļi. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka medikamenti nav galīgs ārstniecības līdzeklis, un tie būtu jāapvieno ar citiem ārstēšanas veidiem, piemēram, terapija.

atbalsta grupas

Dalība atbalsta grupās var būt efektīvs veids, kā rīkoties ar sociālo fobiju. Sadarbība ar citiem cilvēkiem, kuri piedzīvo tādu pašu pieredzi, var sniegt emocionālu atbalstu un iedrošinājumu. Turklāt atbalsta grupas piedāvā arī iespēju praktizēt sociālās prasmes drošā un viesmīlīgā vidē.

Padomi, kā katru dienu nodarboties ar sociālo fobiju,

Papildus profesionālai ārstēšanai ir dažas stratēģijas, kuras varat izmantot, lai ikdienā tiktu galā ar sociālo fobiju:

  • Dziļi elpojiet: Kad jūs jūtaties satraukums sociālā situācijā, dziļi elpojiet un lēnām, lai nomierinātu savu ķermeni un prātu.
  • Izaiciniet savas domas: Negatīvo un izkropļoto domu apšaubīšana, kas rodas sociālajās situācijās, var palīdzēt mazināt trauksmi.
  • Prakse Pakāpeniska iedarbība: pakāpeniski pakļauj sevi sociālajām situācijām, kas izraisa jums satraukumu, sākot ar mazāk izaicinošiem.
  • Sviniet savus sasniegumus: Atzīstiet un sviniet katru mazo sasniegumu, lai pārvarētu sociālo fobiju.
  • Secinājums

    Sociālā fobija var būt novājinošs stāvoklis, taču jums nav jākontrolē sava dzīve. Ar pienācīgu ārstēšanu un nepieciešamo atbalstu ir iespējams pārvarēt sociālo fobiju un atrast brīvību sazināties ar citiem. Atcerieties, ka neesat viens un ka ir pieejami resursi, kas jums palīdzēs šajā ceļojumā.

    Atsauces:

  • Mayo Clinic-Social Anxiety Disorder < /i>
  • Nacionālais garīgās veselības scial institūts Trauksmes traucējumi: vairāk nekā tikai kautrība
  • Amerikas un sociālo trauksmes traucējumu satraukums un depresijas asociācija