Kā kultivēt orhidejas

Kā kultivēt orhidejas: būtiski padomi un aprūpe

Orhidejas ir eksotiskas un delikātas ziedi, kas apbur savu skaistumu un krāsu dažādību. Orhideju kultivēšana var būt atalgojošs hobijs, taču tas prasa arī īpašu aprūpi, lai nodrošinātu, ka šie īpašie augi attīstās veselīgi. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar būtiskiem padomiem un informāciju, lai jūs kļūtu par orhideju audzēšanas ekspertu.

Labās orhidejas izvēle

Ir vairākas orhideju sugas, katrai no tām ir īpašas īpašības un vajadzības. Pirms sākat kultivēt orhidejas, ir svarīgi izpētīt dažādas šķirnes un izvēlēties to, kas vislabāk atbilst jūsu videi un aprūpes stilam. Dažas no populārākajām orhidejām sadzīves audzēšanai ir:

  • Phalaenopsis
  • Cattleya
  • Dendrobium
  • Vanda
  • Oncidium
  • Tās ir tikai dažas no daudzajām pieejamajām sugām, bet tās ir lieliskas iespējas iesācējiem.

    Pamata aprūpe ar orhidejām

    Orhidejām ir īpašas gaismas, ūdens un temperatūras vajadzības. Šeit ir daži pamata padomi, lai nodrošinātu, ka jūsu orhidejas attīstās pareizi:

    gaisma:

    Orhidejām nepieciešama netieša un filtrēta gaisma. Izvairieties no tā pakļaušanas tieši saulei, jo tas var sadedzināt jūsu lapas. Ielieciet tos pie loga ar gaismas aizkariem vai izmantojiet ēnojuma ekrānu, lai filtrētu gaismu.

    Ūdens:

    Orhideju laistīšana jāveic mēreni. Izvairieties no substrāta mērcēšanas, jo ūdens uzkrāšanās var saputot saknes. Ideāls ir laistīt, kad substrāts ir sauss līdz pieskārienam, bet nav pilnībā dehidrēts.

    temperatūra:

    Lielākā daļa orhideju dienas laikā dod priekšroku vieglai temperatūrai no 20 ° C līdz 25 ° C un naktī nedaudz zemāka. Izvairieties no orhideju pakļaušanas aukstā gaisa straumēm vai ļoti karstai videi.

    apaugļošana un substrāts

    Orhidejām ir vajadzīgas barības vielas, lai pareizi attīstītos. Izmantojiet orhidejām noteiktu mēslojumu, ievērojot ražotāja devas instrukcijas. Mēslošana jāveic ik pēc 15 dienām pavasarī un vasarā, kā arī ik pēc 30 dienām rudenī un ziemā.

    Kas attiecas uz substrātu, orhidejas dod priekšroku porainas un iztukšotas audzēšanas līdzekļiem. Tirgū ir pieejami gatavi orhidejas substrāti, bet jūs varat arī sagatavot savu, izmantojot priežu mizu, kokogles un grants akmeni.

    kaitēkļi un parastās slimības

    Tāpat kā jebkurš augs, orhidejas ir pakļautas kaitēkļiem un slimībām. Dažas no visbiežāk sastopamajām problēmām ir:

    • Chochonilhas
    • laputis
    • ērces
    • Sēnītes

    Lai novērstu un ārstētu šīs problēmas, ir svarīgi veikt regulāras pārbaudes orhidejās un ātri rīkoties, identificējot jebkādas invāzijas vai slimības pazīmes. Ir īpaši produkti, lai kontrolētu šīs problēmas, taču ir iespējams izmantot arī mājas aizsardzības līdzekļus, piemēram, maigus ziepju un ūdens šķīdumus.

    Secinājums

    Orhideju kultivēšana var būt izaicinājums, taču ar pareizu informāciju un pareizu aprūpi jūs varat izbaudīt šo apbrīnojamo ziedu skaistumu savās mājās. Atcerieties izpētīt izvēlētās sugas, ievērot gaismas, ūdens un temperatūras vadlīnijas, regulāri apaugļot un apzināties iespējamos kaitēkļus un slimības. Ar centību un pacietību jūsu orhidejas uzplauks un iepriecinās visus.