Kā nervozēt

Kā nervozēt: padomi trauksmes kontrolei

Vai jūs kādreiz esat piedzīvojis situācijas, kad jutāties ārkārtīgi nervozi? Trauksme var būt milzīga emocija, taču ir veidi, kā to kontrolēt un neļaut tai rūpēties par jums. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem padomiem, kas palīdzēs jums tikt galā ar nervozitāti un saglabāt mieru spiediena laikā.

1. Nosakiet sprūdus

Sākumā ir svarīgi noteikt, kuri izraisa jūsu nervozitāti. Tā var būt īpaša situācija, piemēram, publiska uzstāšanās vai pat negatīvas domas, kas rodas noteiktos apstākļos. Atzīstot šos izraisītājus, jūs varat labāk sagatavoties, lai tos stātos pretī.

2. Elpojiet dziļi

Dziļā elpa ir vienkārša, bet efektīva paņēmiens nervu nomierināšanai. Kad jūtaties satraukts, uz brīdi apstājieties un dziļi elpojiet, piepildot gaisa plaušas un lēnām to atbrīvojot. Šī prakse palīdz samazināt sirdsdarbības ātrumu un atslābināt ķermeni.

3. Praktizējiet fiziskos vingrinājumus

Regulārs vingrinājums ir lielisks veids, kā mazināt stresu un satraukumu. Fiziskās aktivitātes atbrīvo endorfīnus, vielas, kas ir atbildīgas par labsajūtas sajūtu, un palīdz atslābināt prātu. Atrodiet jums patīkamo darbību un padariet to par daļu no jūsu rutīnas.

4. Ir pareiza miega rutīna

Miegam ir galvenā loma mūsu garīgajā un emocionālajā veselībā. Kad mēs negulējam pietiekami daudz, mēs, visticamāk, jūtam satraukumu un nervozitāti. Tāpēc iestatiet pareizu miega rutīnu, izvairoties no stimulantiem pirms gulētiešanas un radot labvēlīgu vidi atpūtai.

5. Prakses meditācija

Meditācija ir tūkstošgadīga prakse, kas palīdz nomierināt prātu un mazināt trauksmi. Rezervējiet dažas minūtes savas dienas, lai sēdētu klusā vietā, aizvērtu acis un koncentrētos uz elpu. Meditācija palīdz pilnīgai uzmanībai un labāk tikt galā ar negatīvām domām.

6. Meklējiet emocionālo atbalstu

Nebaidieties lūgt palīdzību, kad jūtas nervozs. Runāšana ar draugu, ģimenes locekli vai garīgās veselības speciālistu var būt ļoti mierinoša. Viņi var piedāvāt emocionālu atbalstu un dalīties ar stratēģijām, kas viņiem jau ir strādājušas.

7. Izvairieties no sevis kritikas

Daudzas reizes mēs esam mūsu vissliktākie kritiķi. Izvairieties no pārāk daudz uzlādēt sevi un netiek sodīts par nervozu. Atcerieties, ka mēs visi pārdzīvojam trauksmes brīžus un ka tas ir pilnīgi normāli. Esiet laipns pret sevi un praktizējiet sevi.

Secinājums

nervozitāte var būt neērta sajūta, bet jums nav jāapgūst sava dzīve. Izmantojot pareizās stratēģijas, spiediena laikā ir iespējams kontrolēt trauksmi un saglabāt mieru. Izmēģiniet šajā rakstā minētos padomus, un uzziniet, kurš no tiem jums vislabāk darbojas. Atcerieties, ka katrs cilvēks ir unikāls un var atrast dažādus nervozitātes novēršanas veidus. Ja nepieciešams, nevilcinieties meklēt profesionālu palīdzību.