Kā nodot AIDERS

Kā pārraidīt uz AIDS

AIDS, iegūta imūndeficīta sindroma saīsinājums, ir slimība, ko izraisa HIV vīruss (cilvēka imūndeficīta vīruss). HIV pārnešana notiek caur dažiem īpašiem līdzekļiem, kurus mēs apskatīsim šajā rakstā.

Seksuālā pārraide

Visizplatītākā HIV transmisijas forma ir neaizsargāta dzimuma dēļ, neatkarīgi no tā, vai tas ir maksts, anāls vai perorāls. Vīrusu var pārnest, saskaroties ar asinīm, spermu, maksts sekrēciju un mātes pienu no inficētas personas.

Ir svarīgi uzsvērt, ka prezervatīvu lietošana seksa laikā ir efektīvs veids, kā novērst HIV un citu seksuāli transmisīvo slimību pārnešanu.

Asins transmisija

HIV var pārnest arī, koplietojot šļirces un piesārņotas adatas. Tas notiek galvenokārt starp narkotiku lietotājiem injicēšanai. Turklāt piesārņota asins pārliešana var arī pārnest vīrusu, lai gan šī pārnešanas forma mūsdienās ir ārkārtīgi reti sastopama asins skrīninga testu progresu dēļ.

vertikālā transmisija

HIV vertikālā pārnešana notiek no inficētās mātes uz bērnu grūtniecības laikā, dzemdībās vai zīdīšanas laikā. Tomēr, lietojot antiretrovīrusu zāles un pienācīgu aprūpi grūtniecības laikā, vertikālās transmisijas risku var samazināt līdz mazāk nekā 1%.

Citas transmisijas formas

Lai arī ir retāk sastopams, ir arī citi HIV transmisijas veidi, piemēram, ar piesārņotu asu priekšmetu koplietošanu, piemēram, skuvekļa lāpstiņas un nagu knaibles, kā arī vīrusa tiešu kontaktu ar neingeger gļotādām, piemēram, atvērtām brūcēm un dzimumorgānu čūlām.

Ir svarīgi uzsvērt, ka HIV netiek pārsūtīts ar gadījuma kontaktu, piemēram, ķērieniem, skūpstiem, rokām, galda piederumu dalīšanu, publisku tualešu izmantošanu vai dzīvošanu ar HIV pozitīviem cilvēkiem.

Profilakse un aprūpe

Labākais veids, kā novērst HIV pārnešanu, ir prezervatīvu izmantošana visās seksuālajās attiecībās, šļirču un vienreizlietojamu adatu izmantošana, regulāri veikt vīrusa noteikšanas testus un atbilstošu ārstēšanu inficētiem cilvēkiem.

Turklāt ir svarīgi izplatīt pareizu informāciju par AIDS un kaujas stigmu un ar šo slimību saistīto diskrimināciju. Piekļuve kvalitatīviem veselības pakalpojumiem un seksuālajai izglītībai ir arī būtiska, lai novērstu HIV.

izplatīšanu

  • Izmantojiet prezervatīvus visās seksuālajās attiecībās;
  • Izvairieties no šļirču un adatu dalīšanas;
  • Veiciet regulārus HIV noteikšanas testus;
  • Pozitīvas diagnozes gadījumā meklējiet pareizu ārstēšanu;
  • Pareizi izplatīt pareizu informāciju par AIDS;
  • apkaro stigmu un ar slimību saistītā diskriminācija;
  • Piekļūstiet kvalitātes veselības pakalpojumiem;
  • Ieguldiet dzimumaudzināšanā.
  • Ar šiem pasākumiem ir iespējams ievērojami samazināt HIV pārnešanu un uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti.

    Atsauces:

  • veselības ministrija
  • Unaids – Apvienoto Nāciju Organizācijas programma HIV/AIDS