Kā pagatavot pavasara stādus

Kā pagatavot pavasara stādus

Pavasaris ir gada sezona, kuru ilgi gaida daudzi cilvēki, jo tieši šajā laikā daba zied un ziedi zied, ienesot vairāk krāsu un dzīvības vidē. Ja jūs aizraujaties ar augiem un vēlaties izbaudīt šo sezonu, lai kultivētu savus pavasara stādus, šis raksts ir paredzēts jums!

1. solis: sugu izvēle

Pirmais solis pavasara stādos ir izvēlēties sugas, kuras vēlaties kultivēt. Ir vairākas ziedu un augu iespējas, kas ir raksturīgas šai sezonai, piemēram, rozes, saulespuķes, margrietiņas, cita starpā. Pētījumi par katras sugas īpašībām un izvēlas tās, kas labāk pielāgojas jūsu reģiona klimatam un augsnei.

2. solis: substrāta sagatavošana

Pēc sugas izvēles ir svarīgi sagatavot piemērotu substrātu stādu audzēšanai. Jūs varat izmantot dārzeņu zemes, smilšu un organiskā mēslojuma maisījumu, tādējādi nodrošinot augļu un barības vielu augsni augu attīstībai.

3. solis: sēklu vai pāļu kolekcija

Lai izgatavotu pavasara stādus, jūs varat izvēlēties savākt puķu sēklas vai izmantot pāļus. Ja izvēlaties sēklu opciju, ļaujiet tām dažas dienas nožūt un iestādīt tos tieši uz sagatavotā pamatnes. Jau tad, ja vēlaties izmantot pāļus, sagrieziet veselīgu mātes augu un iekārtojiet to pamatnē, nodrošinot, ka tas ir ļoti fiksēts.

4. solis: aprūpe ar stādiem

Pēc sēklu vai pāļu stādīšanas ir svarīgi rūpēties par stādiem, lai tie attīstītos veselīgi. Saglabājiet substrātu vienmēr mitru, bet izvairieties no mērcēšanas, jo liekais ūdens var saputot saknes. Ievietojiet arī stādus vietā ar labu gaismu, bet izvairieties no tiešas spēcīgas saules iedarbības.

5. solis: stādu transplantācija

Kad stādiem ir dažas labi attīstītas lapas un saknes, ir pienācis laiks transplantēt lielākos podos vai dārzā. Noteikti izvēlieties piemērotu vietu ar auglīgu augsni un labu kanalizāciju, lai nodrošinātu veselīgu augu augšanu.

6. solis: Augu uzturēšana

Pēc transplantācijas turpiniet rūpēties par augiem, regulāri laistīt un nodrošināt nepieciešamās barības vielas. Veiciet regulāru atzarošanu, lai stimulētu ziedu augšanu un ziedēšanu. Jāapzinās arī iespējamie kaitēkļi un slimības, kontrolei izmantojot piemērotus dabiskus vai ķīmiskus produktus.

Tagad, kad jūs zināt, kā pagatavot pavasara stādus, vienkārši nolieciet roku uz zemes un izbaudiet visu skaistumu un prieku, ko šie ziedi var ienest jūsu dārzā. Jūsu pašu augu kultivēšana ir patīkama un atalgojoša darbība, kā arī ieguldījums vides saglabāšanā. Izklaidējieties un laba dārzkopība!