Kā mānīt mātes pienu
Mātes piena slaukšana ir svarīga prakse mātēm, kuras vēlas uzglabāt pienu vēlākai lietošanai, vai tiem, kuriem jāatstāj piena ražošana. Šajā rakstā mēs soli pa solim paskaidrosim, kā pareizi veikt slaukšanu.
1. solis: sagatavošana
Pirms sākat slaukt, ir svarīgi, lai jūs atrastos klusā un ērtā vidē. Rūpīgi mazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni un nosusiniet tās ar tīru dvieli. Pārliecinieties, ka piena glabāšanai ir tīrs un sterils.
2. solis: stimulācija
Lai stimulētu piena ražošanu, jūs varat viegli masēt krūtis ar apļveida kustībām. Ir iespējams arī izmantot siltas kompreses, lai palīdzētu stimulēt.
3. solis: pozicionēšana
sevi ērti novietojiet, neatkarīgi no tā, vai sēžat vai guļus. Pārliecinieties, ka jūsu pleci ir atviegloti un ka jūs pareizi atbalstāt muguru.
4. solis: slaukšanas tehnika
Novietojiet īkšķi virs areola un citus pirkstus zem tā, veidojot “C” ar roku. Viegli piespiediet uz krūtīm un atslābiniet, atkārtojot šo kustību ritmiski. Nevelciet un sagrieziet nipeli, jo tas var izraisīt diskomfortu un ievainojumus.
5. solis: krūšu maiņa
Pēc dažām slaukšanas minūtēm vienā krūtīs mainās uz otru. Ir svarīgi stimulēt abas krūtis saglabāt līdzsvarotu piena ražošanu.
6. solis: uzglabāšana
Pēc slaukšanas pienu pārnesiet sterilā traukā un labi aizveriet to. Atzīmējiet konteineru ar slaukšanas datumu un uzglabājiet to saldētavā vai ledusskapī saskaņā ar krātuves ieteikumiem.
7. solis: Higiēna
Nomazgājiet traukus, ko izmanto slaukšanā ar ziepēm un ūdeni, un pareizi tos sterilizēt. Uzturiet labu higiēnu visā slaukšanas procesā, lai izvairītos no piesārņojuma.
8. solis: slaukta piena lietošana
Milteru pienu var izmantot, lai barotu bērnu pudelēs vai tasītēs, vai arī to var uzglabāt vēlākai lietošanai. Noteikti ievērojiet mātes piena uzglabāšanas un sildīšanas ieteikumus.
Mātes piena slaukšana ir prakse, kurai nepieciešama pacietība un aprūpe. Ja jums ir šaubas vai grūtības, nevilcinieties meklēt norādījumus no veselības aprūpes speciālista, piemēram, ārsts vai zīdīšanas konsultants.