Kā tiek veikts prostatas eksāmens

Kā notiek prostatas pārbaude.

Prostatas pārbaude ir svarīga procedūra ar šo dziedzeru saistīto slimību agrīnu atklāšanu, piemēram, prostatas vēzis. Šajā emuārā mēs paskaidrosim, kā tiek veikts šis eksāmens, un noskaidrot dažas kopīgas šaubas par šo tēmu.

Kas ir prostata?

Prostata ir vīriešu reproduktīvās sistēmas dziedzeris, kas atrodas zem urīnpūšļa un taisnās zarnas priekšā. Tas ražo daļu no sēklas šķidruma, kas palīdz transportēt spermu ejakulācijas laikā.

Kāpēc prostatas eksāmens?

Prostatas pārbaude ir kritiska slimības, īpaši prostatas vēža, agrīnai atklāšanai. Tas ir otrais vēža nāves cēlonis vīriešiem pasaulē, bet, diagnosticējot agri, dziedināšanas iespējas ir lielas.

Kā notiek prostatas eksāmens?

Prostatas eksāmenu veic urologs, un to var veikt divos veidos: taisnās zarnas pieskāriena eksāmens un PSA (īpašs prostatas antigēna) eksāmens.

Visizplatītākais ir taisnās zarnas pieskāriena eksāmens, un tas ir ārsta rādītājpirksta ieviešana pacienta taisnajā zarnā, lai novērtētu prostatas lielumu, formu un konsistenci. Neskatoties uz ātru un nesāpīgu procedūru, daudzi vīrieši baidās vai kauns to darīt.

PSA pārbaude ir asins analīze, kas mēra vielas daudzumu, ko sauc par specifisku prostatas antigēnu. Augstas vērtības var norādīt uz prostatas slimību, piemēram, vēža, klātbūtni. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka PSA pārbaude nav pārliecinoša un var radīt nepatiesus pozitīvus vai nepatiesus negatīvus rezultātus.

Kad nokārtot prostatas eksāmenu?

Brazīlijas uroloģijas biedrība iesaka vīriešiem veikt prostatas eksāmenu no 50 gadu vecuma. Tomēr tiem, kuriem ir ģimenes anamnēzē prostatas vēzis, ieteikums ir sākt eksāmenus pa tālruni 45.

Secinājums

Prostatas pārbaude ir svarīga procedūra ar šo dziedzeru saistīto slimību agrīnai atklāšanai. Neskatoties uz baiļu radīšanu daudziem vīriešiem, ir svarīgi pārvarēt šo barjeru un regulāri veikt eksāmenu pēc medicīniskajiem ieteikumiem.

Atcerieties, ka prostatas eksāmens nav septiņu galvu dzīvnieks un var glābt dzīvības. Rūpējieties par savu veselību un noteikti veiciet profilaktiskos eksāmenus!