Kā viņi strādāja

Kā vecie fiksētie tālruņi darbojās

Iepriekš fiksētie tālruņi bija attāluma komunikācijas galvenā forma. Viņi strādāja pavisam savādāk no viedtālruņiem un mobilajiem tālruņiem, kurus mēs šodien izmantojām. Šajā rakstā mēs izpētīsim, cik veci fiksētie tālruņi darbojās un kā tie laika gaitā attīstījās.

pamata darbība

Fiksētie tālruņi tika savienoti ar telefona līniju, kas savukārt bija savienota ar telefona centru. Kad kāds gribēja piezvanīt, bija nepieciešams sastādīt vēlamo numuru tālruņa tastatūrā. Šis skaitlis tika pārsūtīts caur telefona līniju uz centru, kas pēc tam izveidoja savienojumu ar ciparnīcas numuru.

Centrālais telefons

Tālruņa centrs bija atbildīgs par visu zvanu pārvaldību. Viņa saņēma lietotāju mirušos numurus un iestatīja savienojumus starp tālruņiem. Telefona rūpnīcas sastāvēja no dažādiem aprīkojuma, piemēram, slēdžiem un maršrutētājiem, kas ļāva sazināties starp dažādiem tālruņiem.

Tehnoloģiskie sasniegumi

Gadu gaitā fiksētie tālruņi ir veikuši dažādus uzlabojumus un tehnoloģiskos sasniegumus. Viens no galvenajiem sasniegumiem bija toņu sastādīšanas sistēmas ieviešana, aizstājot veco impulsa sastādīšanu. Tas ļāva ātrāk un precīzāk sastādīt.

Vēl viens svarīgs avanss bija telefona līniju digitalizācija. Iepriekš zvani tika pārnesti analogi, kas ierobežoja audio kvalitāti un pārsūtīto informācijas daudzumu. Izmantojot skenēšanu, zvani tika pārraidīti digitāli, ļaujot iegūt labāku audio kvalitāti un pārraidīt papildu datus, piemēram, zvana identifikāciju.

fiksēto tālruņu samazināšanās

Ar viedtālruņu un mobilo tālruņu attīstību fiksētie tālruņi zaudēja vietu. Mobilo ierīču mobilitāte un praktiskums daudziem cilvēkiem ir padarījuši fiksēto tālruņu novecošanos. Turklāt interneta un tiešsaistes komunikāciju pakalpojumu, piemēram, Skype un WhatsApp, popularizēšana veicināja arī fiksēto tālruņu samazināšanos.

Mūsdienās dažās vietās joprojām tiek izmantoti fiksētie tālruņi, piemēram, uzņēmumi un mājas, kurām nav laba mobilā tālruņa signāla pārklājuma. Tomēr arvien biežāk ir atrast cilvēkus, kuriem mājās vairs nav fiksētās līnijas, atkarībā tikai no viedtālruņiem, lai sazinātos.

Secinājums

Vecie fiksētie tālruņi bija galvenais gabals sakaru vēsturē. Viņi ļāva cilvēkiem izveidot savienojumu no attāluma tādā veidā, kāds vēl nekad nebija bijis iespējams. Tomēr, attīstoties tehnoloģijai, tās tika aizstātas ar modernākām un praktiskākām ierīcēm. Mūsdienās ir grūti iedomāties dzīvi bez viedtālruņiem un mobilajiem tālruņiem, kas ir kļuvuši par būtisku mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļu.