Kādas ir 5 ECA pamattiesības

Kādas ir 5 ECA pamattiesības?

Bērnu un pusaudžu statūti (ECA) ir Brazīlijas likums, kas nosaka bērnu un pusaudžu tiesības un pienākumus. Tas tika izveidots 1990. gadā un tiek uzskatīts par vienu no vismodernākajiem tiesību aktiem pasaulē, kad runa ir par bērnu tiesību aizsardzību.

Tiesības uz dzīvi un veselību

Viena no ECA garantētajām pamattiesībām ir tiesības uz dzīvi un veselību. Tas nozīmē, ka visiem bērniem un pusaudžiem ir tiesības dzīvot veselīgā un drošā vidē ar piekļuvi atbilstošai medicīniskajai aprūpei.

Tiesības uz brīvību, cieņu un cieņu

ECA nodrošina arī tiesības uz brīvību, cieņu un cieņu. Tas nozīmē, ka visiem bērniem un pusaudžiem ir tiesības izturēties ar cieņu un cieņu, neciešot nekādu vardarbību, diskrimināciju vai ekspluatāciju.

Tiesības uz ģimeni un sabiedrības dzīvošanu

Vēl viena pamattiesība, ko garantē ECA, ir tiesības uz ģimeni un sabiedrības dzīvi. Tas nozīmē, ka visiem bērniem un pusaudžiem ir tiesības dzīvot veselīgā ģimenes vidē un dzīvot kopā ar savu kopienu, tos aizsargājot un atbalstot.

Tiesības uz izglītību, kultūru, sportu un atpūtu

ECA nodrošina arī tiesības uz izglītību, kultūru, sportu un atpūtu. Tas nozīmē, ka visiem bērniem un pusaudžiem ir tiesības saņemt kvalitatīvu izglītību, viņiem ir pieeja kultūrai, spēlēt sportu un baudīt atpūtas mirkļus.

Tiesības uz profesionalizāciju un aizsardzību darbā

Visbeidzot, ECA garantē tiesības uz profesionalizāciju un aizsardzību darbā. Tas nozīmē, ka pusaudžiem ir tiesības saņemt atbilstošu profesionālo apmācību un tikt aizsargātiem pret jebkāda veida izmantošanu vai darbu, kas kaitē viņu veselībai un attīstībai.

Ir svarīgi atzīmēt, ka šīs ir tikai dažas no ECA garantētajām pamattiesībām. Likums attiecas arī uz citiem aspektiem, piemēram, aizsardzību pret vardarbību un seksuālu izmantošanu, tiesības uz pareizu pārtiku, tiesības uz kopienas dzīvi un sociālo līdzdalību.

ECA ir būtisks līdzeklis, lai garantētu bērnu un pusaudžu tiesības, un mums visiem ir pienākums zināt un ievērot šīs tiesības, veicinot godīgākas un līdzvērtīgākas sabiedrības veidošanu.