Kādi elementi, kas veido valsti

kādi elementi veido stāvokli

Valsts ir sabiedrības organizācijas un funkcionēšanas pamatinstitūcija. Viņš ir atbildīgs par pilsoņu kārtības, drošības un labklājības noteikšanu un nodrošināšanu. Lai izpildītu šīs funkcijas, stāvoklis sastāv no vairākiem elementiem, kuriem ir īpašas lomas. Šajā rakstā mēs izpētīsim, kas ir šie elementi un kā tie ir saistīti.

izpildvaras jauda

Izpildvaras vara ir viena no trim valsts pilnvarām līdztekus likumdošanas varai un tiesu varai. Viņš ir atbildīgs par likumu izpildi un valsts pārvaldību. Brazīlijā izpildvaras varu izmanto Republikas prezidents, kuru ievēl ar tautas balsojumu.

Likumdošanas spēks

Likumdevējs ir atbildīgs par likumu veidošanu, kas regulē sabiedrību. Brazīlijā likumdevēju iestādi izmanto Nacionālais kongress, kuru veido Deputātu palāta un federālais Senāts. Parlamentārieši tiek ievēlēti ar tautas balsojumu, un viņiem ir funkcija pārstāvēt iedzīvotāju intereses.

Tiesu vara

Tiesu vara ir atbildīga par likumu piemērošanu un pilsoņu tiesību un pienākumu ievērošanas nodrošināšanu. To veido vairāki orgāni, piemēram, tiesas un tiesneši. Federālā Augstākā tiesa ir maksimālā tiesu varas iestāde Brazīlijā.

Konstitūcija

Konstitūcija ir pamatdokuments, kas nosaka noteikumus un principus, kas regulē valsti. Tas nosaka pilsoņu tiesības un pienākumus, pilnvaru organizāciju un individuālās garantijas. Brazīlijā 1988. gada federālā konstitūcija ir valsts maksimālais likums.

Valsts pārvalde

Valsts pārvalde ir atbildīga par valsts resursu un pakalpojumu pārvaldību. Tas ietver tādas valsts iestādes un tādas organizācijas kā ministrijas, sekretariāti, pašvaldības un valsts piederoši uzņēmumi. Valsts pārvaldes mērķis ir apmierināt iedzīvotāju vajadzības un veicināt valsts attīstību.

Bruņoti spēki

Bruņotie spēki ir atbildīgi par valsts aizsardzību un drošību. Viņi aptver armiju, floti un aeronautiku, un tiem ir funkcija aizsargāt nacionālo teritoriju un nodrošināt valsts suverenitāti.

Starptautiskās attiecības

Starptautiskās attiecības ir pamatīgas valstij, jo tās ir saistītas ar mijiedarbību un līgumiem ar citām valstīm. Valsts izveido diplomātiskās, komerciālās un politiskās attiecības ar citām tautām, kuras mērķis ir veicināt savstarpēju attīstību un sadarbību.

Nodokļi un nodokļi

Nodokļi un nodokļi ir būtiski elementi valsts darbībai. Viņi tiek savākti no pilsoņiem un uzņēmumiem, un tos izmanto, lai finansētu valdības darbību, piemēram, sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu, infrastruktūras celtniecību un ierēdņu samaksu.

Sabiedriskā drošība

Sabiedrības drošība ir valsts atbildība. Tas ietver darbības un politikas, lai nodrošinātu pilsoņu kārtību un aizsardzību. Tas ietver policijas, cietumu sistēmas un drošības iestāžu darbu.

Izglītība un veselība

Valsts ir atbildīga arī par visu pilsoņu piekļuves nodrošināšanu izglītībai un veselībai. Tai vajadzētu veicināt valsts politiku, kuras mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti un veselības sistēmu, nodrošinot universālu un vienlīdzīgu piekļuvi šiem pakalpojumiem.

Secinājums

Valsts sastāv no vairākiem elementiem, kuriem ir fundamentāla loma sabiedrības organizācijā un darbībā. Izpildvaras vara, likumdošanas vara un tiesu vara ir trīs pilnvaras, kas veic dažādas, bet papildinošas funkcijas. Turklāt konstitūcija, valsts pārvalde, bruņotie spēki, starptautiskās attiecības, nodokļi un nodokļi, sabiedrības drošība, izglītība un veselība ir būtiski elementi, lai valsts izpildītu savus pienākumus un nodrošinātu pilsoņu labklājību.