Kāpēc o

Jo debesis ir zilas?

Kāpēc debesis ir zilas?

Kad dienas laikā skatāmies uz debesīm, ir ierasts pamanīt, ka tai ir zilā krāsa. Bet vai jūs kādreiz esat domājis, kāpēc tas notiek? Šajā rakstā mēs izpētīsim parādību, kas izraisa šo krāsu, un labāk saprast, kāpēc debesis ir zilas.

Gaismas izkliede

Lai saprastu, kāpēc debesis ir zilas, mums jāsaprot, kā notiek gaismas izkliede. Saules gaismu veido dažādas krāsas, kuras, piemēram, nodalītas, kad tās nodod prizmu. Šīs krāsas sauc par redzamo spektru.

Kad saules gaisma sasniedz zemes atmosfēru, tā mijiedarbojas ar gaisā esošajām molekulām. Šīs molekulas spēj izplatīt gaismu dažādos virzienos to lieluma dēļ attiecībā pret gaismas viļņa garumu.

Dispersijas sekas

Gaismas izkliede ir efektīvāka mazākiem viļņu garumiem, piemēram, zilai un violetai. Tas nozīmē, ka šīs krāsas tiek izplatītas intensīvāk nekā citas redzamā spektra krāsas.

Kad mēs skatāmies uz debesīm, mēs redzam gaismu, ko izkliedēja atmosfēras molekulas. Tā kā zils tiek izplatīts intensīvāk, mūsu skatījumā dominē šī krāsa.

Ziņkārība: Vai jūs zinājāt, ka citās planētās, piemēram, Marsā, debesīm var būt atšķirīga krāsa? Tas ir saistīts ar atmosfēras sastāvu un šajās planētās esošo daļiņu īpašības.

Secinājums

Debesis ir zilas, ņemot vērā saules gaismas izkliedi ar zemes atmosfērā esošajām molekulām. Zils tiek izplatīts intensīvāk nekā citas redzamā spektra krāsas, kas padara to par dominējošo krāsu mūsu redzējumā. Ir svarīgi atzīmēt, ka šī parādība rodas tikai dienas laikā, jo naktī nav saules gaismas, kas būtu izkliedētas.

  • Atsauces:
  • nasa
  • scienceirect