Kas ir aplenkums

Kas ir aplenkums?

Siege ir militāra taktika, ko izmanto, lai izolētu un notvertu cietoksni, pilsētas vai jebkuru citu stratēģisko atrašanās vietu. Tas ir nodiluma kara veids, kur mērķis ir vājināt ienaidnieku, bloķējot piederumus, sakarus un pastiprinājumus.

Kā darbojas aplenkums?

Aplenkums parasti ietver nocietinājumu celtniecību ap sagūstīto vietu, piemēram, sienas, tranšejas un barikādes. Šīs struktūras kalpo, lai aizsargātu uzbrūkošo karaspēku un neļautu ienaidniekam aizbēgt vai saņemt pastiprinājumus.

Turklāt aplenkums var ietvert arī piegādes maršrutu, piemēram, ceļu, upju vai ostu, bloķēšanu, lai atņemtu ienaidniekam pārtikas, ūdeni un citus būtiskus resursus. To var izdarīt, izmantojot jūras spēku blokus, komerciālus embargus vai vienkārši kontrolējot piekļuves ceļus.

Kādi ir aplenkuma mērķi?

Aplenkuma galvenais mērķis ir piespiest ienaidnieka nodošanu, izsvītrojot tā resursus un psiholoģisko spiedienu, ko izraisa izolācija. Sagriežot pārtikas, ūdens un medicīnisko piederumu piegādi, apcietināšanas karaspēks sagaida, ka ienaidnieks ir ienākumu dēļ, jo trūkst apstākļu, lai turpinātu pretestību.

Tomēr ne visas sietkcijas beidzas ar ienaidnieka nodošanu. Daži var izraisīt asiņainas cīņas, kur apcietināšanas karaspēks mēģina iebrukt nocietinātajā vietā, izmantojot tiešus uzbrukumus vai graujot ienaidnieka aizsardzību.

Slavenas aplenkuma piemērs: Konstantinopla aplenkums

Viena no slavenākajām aplenkuma vēsturē bija Konstantinopoles aplenkums 1453. gadā. Pilsētu, kas bija Bizantijas impērijas galvaspilsēta, apbruņoja Osmaņu armija, kuru vadīja sultāns Muhameds II.

Siege ilga apmēram divus mēnešus un izraisīja Konstantinopoles krišanu, iezīmējot Bizantijas impērijas beigas un Osmaņu impērijas sākumu. Aplenkuma panākumus attiecināja uz lielgabalu izmantošanu Osmaņu, kuram izdevās salauzt pilsētas sienas.

  • Pirmais vienums sarakstā
  • Otrais vienums sarakstā
  • Trešais vienums sarakstā

  • vārds
    vecums

    saite uz piemēru

    João 25
    maria 30