Kas ir brahiālais

Kas ir brahiāls?

Brahiālais muskulis ir muskulis, kas atrodas rokas augšpusē, starp plecu un elkoni. Tas ir atbildīgs par apakšdelma saliekšanu, ti, salieciet roku pret plecu.

Braquial muskuļa anatomija

Brahiālais muskulis ir fusiform muskulis, tas ir, tam ir vārpstas forma. Tas sastāv no divām galvām: garā galva un īsā galva.

Brahiālā muskuļa garā galva rodas lāpstiņā, precīzāk, glenoīda dobumā. Īsā galva rodas apakšstilba priekšpusē, rokas kaulā.

Divas brahiālo muskuļa galvas sakrīt un veido vienu cīpslu, kas ir ievietota radio bicipital bumbuļos, apakšdelma kauls.

Brahiālo muskuļu darbība

Brahiālais muskulis ir atbildīgs par divām galvenajām darbībām:

  • Apakšdelma fleksija: kad muskuļi slēdzas, tas dubulto roku pret plecu.
  • Apakšdelma supinācija: kad muskuļi saraujas, tas pagriež apakšdelmu, lai plauksta tiktu uzrādīta.
  • Braquial muskuļu sviras un problēmas

    Tāpat kā jebkurš ķermeņa muskulis, arī brahiālais muskulis ir pakļauts ievainojumiem un problēmām. Dažas no visbiežāk sastopamajām problēmām ir:

    • Tendonīts: brahiālā muskuļa cīpslas iekaisums.
    • Cīpslas plīsums: daļējs vai pilnīgs brahiālo muskuļu cīpslas plīsums.
    • Muskuļu kontraktūra: piespiedu un ilgstoša brahiālā muskuļa saraušanās.

    Ir svarīgi meklēt medicīnisko palīdzību sāpju, pietūkuma vai jebkura cita simptoma gadījumā, kas saistīta ar brahiālo muskuli. Pareiza diagnoze un pareiza ārstēšana ir būtiska pilnīgai atveseļošanai.

    vingrinājumi, lai stiprinātu brahiālo muskuli

    Ja vēlaties stiprināt brahiālo muskuli, ir daži vingrinājumi, kas var palīdzēt. Daži piemēri ir:

  • Bicepsa čokurošanās: turiet hanteli katrā rokā ar plaukstām vērstu uz augšu. Salieciet rokas, ienesot hanteles pret pleciem.
  • BRĪVĪBAS FLEKSIJA: iesniedziet rokas uz grīdas plecu platumā un pagariniet kājas atpakaļ. Salieciet rokas, tuvinot krūtis tuvāk grīdai un pēc tam atkal pagariniet tās.
  • Pludmale: guļus solā, turot bāru ar rokām prom no plecu platuma. Salieciet rokas, ienesot stieni krūtīs un pēc tam atkal pagariniet tās.
  • Atcerieties vienmēr pirms jebkādas vingrinājumu programmas uzsākšanas vienmēr konsultēties ar fiziskās audzināšanas speciālistu, lai nodrošinātu, ka jūs pareizi veicat kustības un izvairāties no ievainojumiem.

    Secinājums

    Brahiālais muskulis ir svarīgs muskuļa kustības muskulis. Tas ir atbildīgs par apakšdelma fleksēšanu un supināciju. Var rasties traumas un problēmas brahiālajā muskuļos, bet ar pareizu diagnozi un ārstēšanu ir iespējams iegūt pilnīgu atveseļošanos. Īpašie vingrinājumi var palīdzēt stiprināt brahiālo muskuļus, taču ir svarīgi, lai sniegtu fiziskās audzināšanas speciālista norādījumus.