Kas ir elementārā slodze

Kas ir elementārā slodze?

Elementārā slodze ir subatomisko daļiņu, piemēram, elektronu un protonu, būtiska īpašība. Tas apzīmē mazāko elektrisko lādiņu, kas daļiņai var būt.

subatomiskās daļiņas un elektriskais lādiņš

Daļiņu fizikas standarta modelī ir trīs galvenās subatomiskās daļiņas: elektroni, protoni un neitroni. Elektroniem ir negatīvs lādiņš, protoni ir pozitīvi uzlādēti un neitroniem nav elektrības lādiņa.

Elektrisko lādiņu mēra vienībās, ko sauc par coulombs (C). Elementārā slodze ir elektronu slodze, kas ir aptuveni vienāda ar -1,602 x 10^-19 C. Protona slodze ir tieši pretēja, +1,602 x 10^-19 c.

elementāras slodzes nozīme

Elementārā slodze ir svarīga, jo tā nosaka elektromagnētisko mijiedarbību starp daļiņām. Piemēram, daļiņas ar pretējām slodzēm (elektroniem un protoniem) piesaista, bet daļiņas ar vienādām slodzēm atgrūž viena otru.

Turklāt elementārais lādiņš ir kritisks, lai izprastu elektriskās un magnētiskās parādības, piemēram, elektrisko strāvu, elektriskos laukus un magnētiskos laukus.

Ziņkārība: Elementārā slodze ir būtiska summa dabā, un to nevar iedalīt mazākās daļās. Tā ir viena no fizikas pamatkonstantēm.

  • Elektroni
  • Protons
  • neitroni

  • daļiņa
    slodze

    elektrons -1.602 x 10^-19 c
    protons +1.602 x 10^-19 c
    neitrons 0 c