Kas ir korelācijas

Kas ir korelācijas?

Korelācijas ir statistiskās attiecības, kas mēra saistību starp diviem vai vairākiem mainīgajiem. Tie tiek izmantoti, lai identificētu, vai starp mainīgajiem ir saistība un kāda ir šo attiecību intensitāte.

Kā tiek aprēķinātas korelācijas?

Korelācijas tiek aprēķinātas, izmantojot statistiskās metodes, piemēram, Pīrsona korelācijas koeficientu. Šis koeficients svārstās no -1 līdz 1, kur -1 norāda perfektu negatīvu korelāciju, 1 norāda perfektu pozitīvu korelāciju un 0 norāda uz korelācijas neesamību.

Kāpēc korelācijas ir svarīgas?

Korelācijas ir svarīgas, jo tās ļauj noteikt modeļus un attiecības starp mainīgajiem. Tos plaši izmanto dažādās jomās, piemēram, ekonomikā, psiholoģijā, medicīnā un sociālajās zinātnēs.

korelācijas piemērs:

Korelācijas piemērs ir saistība starp kafijas patēriņu un sirds slimību biežumu. Ja pētījumi rāda, ka starp šiem mainīgajiem ir pozitīva korelācija, tas nozīmē, ka kafijas patēriņš ir saistīts ar lielāku sirds slimību attīstības risku.

Vēl viens piemērs ir korelācija starp studiju laiku un akadēmisko sniegumu. Ja starp šiem mainīgajiem ir pozitīva korelācija, tas norāda, ka, jo ilgāk students velta studijām, jo ​​labāks viņa akadēmiskais sniegums.

  • Korelācija starp alkohola lietošanu un satiksmes negadījumu sastopamību
  • Korelācija starp izglītības līmeni un algu
  • Korelācija starp regulāru vingrinājumu un sirds un asinsvadu veselību

  • mainīgais 1
    mainīgais 2
    korelācijas koeficients

    kafijas patēriņš sirds slimība 0.8
    studiju laiks akadēmiskais sniegums 0.6