Kas ir nemainīgs no Avogadro

Kas ir Avogadro konstante?

Avogadro konstante ir viena no ķīmijas pamatkonstantēm, un to attēlo simbols “n a “. To izmanto, lai saistītu vielu daudzumu makroskopiskā mērogā ar atomu, molekulu vai daļiņu daudzumu mikroskopiskā mērogā.

Avogadro konstantes definīcija un vērtība

Avogadro konstante tiek definēta kā atomu skaits 12 gramos oglekļa-12, aptuveni 6,022 x 10 23 atomos/mol. Šis daudzums ir pazīstams kā mol, kas ir pasākuma vienība, ko izmanto, lai izteiktu vielu daudzumu ķīmijā.

Avogadro konstantes nozīme

Avogadro konstante ir būtiska izpratnei un aprēķiniem ķīmijā, jo tā ļauj saistīt vielas masu ar tajā esošo daļiņu daudzumu. To izmanto dažādos ķīmijas apgabalos, piemēram, ķīmisko formulu noteikšana, stehiometriskie aprēķini un gāzes īpašību izpratne.

Turklāt Avogadro konstante tiek izmantota arī, lai definētu vielas daudzuma vienību starptautiskajā vienību sistēmā (SI), kas ir mol.

Aprēķina piemērs, izmantojot Avogadro konstante

Aprēķina piemērs, izmantojot Avogadro konstanti, ir atomu daudzuma noteikšana noteiktā vielas masā. Šim nolūkam tiek izmantota formula:

Atomu skaits = vielas masa/molārā masa x n a

Piemēram, ja mēs vēlamies noteikt atomu skaitu 2 gramos ūdeņraža (h 2 ), mēs izmantojam ūdeņraža (1 g/ mol) molāro masu un Avogadro konstante:

atomu skaits = 2 g/1 g/mol x 6,022 x 10 23 atomi/mol

atomu skaits = 12,044 x 10 23 atomi

Tāpēc 2 gramos ūdeņraža ir aptuveni 12,044 x 10 23 atomi.

Secinājums

Avogadro konstante ir svarīgs ķīmijas rīks, kas ļauj saistīt vielu daudzumu makroskopiskā mērogā ar daļiņu daudzumu mikroskopiskā mērogā. To izmanto dažādos aprēķinos un ir būtisks ķīmisko vielu īpašību un izturēšanās izpratnei.