Kas ir sociālā psiholoģija?
Sociālā psiholoģija ir pētījumu joma, kuras mērķis ir saprast, kā indivīdus ietekmē sociālā vide, kurā viņi tiek ievietoti. Tas pēta cilvēku, grupu un sabiedrības mijiedarbību, analizējot, kā šīs attiecības ietekmē indivīdu uzvedību, domas un emocijas.
Sociālās psiholoģijas galvenie jēdzieni
Lai labāk izprastu šo studiju jomu, ir svarīgi zināt dažus no galvenajiem jēdzieniem, ko izmanto sociālā psiholoģija:
1. Sociālā identitāte
Sociālā identitāte attiecas uz to, kā indivīdi uztver sevi un attiecas uz sociālajām grupām, kurām viņi pieder. Tas ietekmē to, kā mēs uzvedamies un identificējamies ar noteiktām grupām.
2. Atbilstība
Atbilstība ir process, kurā indivīdi pielāgo savu izturēšanos, domas un uzskatus, lai tas atbilstu sociālajām normām un cerībām. Tas var notikt apzināti vai neapzināti.
3. Aizspriedumi un diskriminācija
Aizspriedumi un diskriminācija ir sociālās parādības, kas ietver stereotipu veidošanos un noteiktu grupu izslēgšanu, pamatojoties uz tādām īpašībām kā rase, dzimums, reliģija, cita starpā.
4. Altruistiskā uzvedība
Altruistiskā uzvedība ir tāda, kurā indivīdi rīkojas citu cilvēku labā, negaidot neko pretī. Tas ir saistīts ar empātiju un rūpēm par citu labklājību.
Sociālās psiholoģijas pielietojums
Sociālajai psiholoģijai ir vairākas praktiskas lietojumprogrammas dažādās jomās, piemēram:
ol>
Secinājums
Sociālā psiholoģija ir aizraujoša studiju joma, kuras mērķis ir saprast, kā sociālās attiecības ietekmē cilvēku uzvedību. Tas palīdz mums labāk izprast, kā mēs saistāmies ar citiem un kā mūs ietekmē vide, kurā mēs dzīvojam. Ja jūs interesē sociālie un uzvedības jautājumi, sociālā psiholoģija jums var būt ļoti interesanta studiju joma!