Kas ņem koka pelējumu

Kā uzņemt koka pelējumu: efektīvi padomi un triki

Ja jūsu mājās ir mēbeles vai koka priekšmeti, ir ierasts, ka jūs saskaraties ar pelējuma problēmu. Veidne var attīstīties mitrā un slikti ventilējamā vidē, un papildus tam, ka tā ir estētiski nepatīkama, var arī radīt bojājumus koksnei. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem efektīviem padomiem un trikiem, kā noņemt koka veidni.

1. Nosakiet pelējuma cēloni

Pirms sākat noņemt pelējumu, ir svarīgi noteikt problēmas cēloni. Pārliecinieties, vai vidē ir ūdens noplūdes, infiltrācija vai mitruma problēmas. Ja atrodat kādu no šīm problēmām, pirms turpināšanas ar pelējuma noņemšanu ir svarīgi tās atrisināt.

2. Izmantojiet dabiskos produktus

Efektīva un droša koka veidnes noņemšanas iespēja ir dabisko produktu izmantošana. Piemēram, baltais etiķis ir lielisks sabiedrotais šajā uzdevumā. Vienkārši sajauciet vienādas etiķa un ūdens daļas traukā un uzklājiet šķīdumu skartajā zonā. Ļaujiet tai rīkoties dažas minūtes un pēc tam viegli berzējiet ar mīkstu suku vai audumu.

Bikarbonāta nātrija var izmantot arī veidnes noņemšanai. Izveidojiet mapi ar cepamo soda un ūdeni un uzklājiet uz skarto zonu. Ļaujiet tai rīkoties dažas minūtes un pēc tam noņemiet ar mitru audumu.

3. Izmantojiet īpašus produktus

Ja dabisko produktu nav pietiekami, lai noņemtu veidni, varat izmantot īpašus produktus, kas atrodami ēku piegādes veikalos. Tirgū ir vairāki produkti, kas ir īpaši izstrādāti pelējuma noņemšanai uz koka virsmām. Izpildiet ražotāja norādījumus, lai iegūtu labākos rezultātus.

4. Novērst pelējuma atkārtotu parādīšanos

Pēc pelējuma noņemšanas ir svarīgi veikt pasākumus, lai novērstu atkārtotu parādīšanos. Uzturiet vidi labi vēdināt, izvairieties no mitruma uzkrāšanās un vajadzības gadījumā izmantojiet sausinātājus. Pārbaudiet arī noplūdes vai infiltrācijas klātbūtni un pēc iespējas ātrāk atrisiniet tās.

Sekojot šiem padomiem un trikiem, jūs varēsit efektīvi noņemt koka veidni un izvairīties no turpmākiem bojājumiem. Atcerieties, ka, strādājot ar ķīmiskām vielām, vienmēr izmantot tādas aizsardzības iekārtas kā cimdi un maskas. Ja problēma joprojām pastāv vai ja skartā teritorija ir pārāk liela, ieteicams meklēt specializēta profesionāļa palīdzību.