Kas vispirms nāk stars vai pērkons

Kas notiek vispirms: rādiuss vai pērkons?

Kad tuvojas vētra un pērkons sāk atkārtoties debesīs, ir ierasts pajautāt sev: kas ir pirmais, zibens vai pērkons? Šajā rakstā mēs izpētīsim šo jautājumu un sapratīsim šo notikumu secības parādību.

Kas ir zibens?

Ray ir elektriska izlāde, kas notiek vētras laikā. Tas veidojas, kad starp mākoni un augsni vai starp diviem mākoņiem ir atšķirīga elektriskā lādiņa atšķirība. Šī slodzes atšķirība rada vadošu elektrības ceļu, kas ir rādiuss.

Kas ir pērkons?

Pērkons ir zibens radītā skaņa. Kad rādiusa zibens iziet cauri gaisam, tas ātri sasilda gaisu, izraisot pēkšņu izplešanos. Šī paplašināšanās rada trieciena vilni, kas izplatās pa gaisu, radot pērkona skaņu.

notikumu secība

Lai arī rādiuss un pērkons notiek vienlaicīgi, gaismas ātrums ir daudz lielāks nekā skaņas ātrums. Tātad mēs redzam zibens, pirms dzirdam pērkonu. Gaisma pārvietojas ar ātrumu aptuveni 300 000 km/s, bet skaņa pārvietojas ar ātrumu aptuveni 340 metrus sekundē.

Tāpēc, kad mēs redzam zibens, gaisma īsā laikā pārvietojas daudz lielākā attālumā, gandrīz uzreiz sasniedzot acis. Pērkona skaņa, kas pārvietojas lēnāk, prasa dažas sekundes, lai sasniegtu ausis.

Ziņkārība: aprēķiniet attālumu

Ir iespējams novērtēt attālumu starp mums un rādiusu, pamatojoties uz laika intervālu starp rādiusa vizualizāciju un pērkona dzirdi. Ik pēc 3 sekundēm pārtraucot attālumu starp mums un rādiusu, ir aptuveni 1 kilometrs. Piemēram, ja intervāls starp rādiusu un pērkonu ir 6 sekundes, zibens ir apmēram 2 kilometru attālumā.

Secinājums

Īsāk sakot, zibens ir pirmais, kam seko pērkons. Tomēr, ņemot vērā ātruma atšķirību starp gaismu un skaņu, mēs redzam zibens, pirms dzirdam pērkonu. Šī notikumu secība ir aizraujoša un atgādina mums par dabas varenību un neparedzamību.