Ko nozīmē heiding

Ko nozīmē hemosecalum?

Hemosedimentation, kas pazīstams arī kā eritrocītu sedimentācijas ātrums (ESR), ir asins analīze, kas mēra ātrumu, ar kādu sarkano asins šūnu nogulsnējas nelikumīgas mēģenes apakšā. Šis tests bieži tiek lūgts palīdzēt diagnosticēt iekaisuma, infekcijas un autoimūnās slimības.

Kā tiek veikts hemosecution tests?

Hemessedimentālo pārbaudi veic, savācot nelielu pacienta asins paraugu. Asinis novieto vertikāli mēģenē un pēc tam stundu atstāj miera stāvoklī. Šajā periodā sarkanās asins šūnas atdalās no plazmas un nogulsnējas caurules apakšā. Augstumu, ko sarkanās asins šūnas sasniedz vienas stundas beigās, mēra un tiek ziņots par eritrocītu sedimentācijas ātrumu.

Kas ir hemessedimentālais eksāmens?

Hemessedimentālā izmeklēšana tiek izmantota kā nekontrolēts iekaisuma indikators organismā. Sarkano asins šūnu sedimentācijas ātrums var palielināties dažādos apstākļos, piemēram, infekcijas, autoimūnās slimības, vēzis, reimatiskas slimības. Tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka hemosedimentation nav īpašs diagnostikas tests un tāpēc jāinterpretē kopā ar citiem klīniskajiem un laboratoriskajiem testiem.

Kādas ir atsauces vērtības hemossecution?

Atsauces vērtības hemosecution var atšķirties atkarībā no pacienta vecuma un dzimuma. Kopumā pieaugušajiem vīriešiem normālas vērtības heavers ir no 0 līdz 15 mm/stundā. Pieaugušām sievietēm normālas vērtības ir no 0 līdz 20 mm/stundā. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka šīs vērtības var atšķirties no laboratorijas, tāpēc vienmēr ir jākonsultējas ar ārstu, lai pareizi interpretētu rezultātus.

  • Kādi ir iespējamie paaugstinātas hemoseCution cēloņi?
  • Kādi ir iespējamie hemoseCution samazināšanās cēloņi?
  • Kādi ir hemessedimentālās pārbaudes riski?

  • Iespējamie paaugstinātas hemosecution cēloņi
    iespējamie hemosecution samazināšanās cēloņi

    Ir svarīgi atzīmēt, ka tie ir tikai daži no iespējamiem palielināšanas vai samazināšanās cēloņiem. Katru gadījumu jānovērtē individuāli atbildīgais ārsts.

    Bibliogrāfiskās atsauces piemērs

    infekcijas sirpjveida šūnu anēmija
    autoimūnas slimības leikēmija
    vēzis grūtniecība
    reimatiskas slimības pretiekaisuma līdzekļu lietošana