Kas ir amerikāņu dzīvesveids

Kas ir amerikāņu dzīves veids?

Amerikāņu dzīvesveids, kas pazīstams arī kā amerikāņu dzīvesveids, ir izpausme, kas attiecas uz Amerikas Savienoto Valstu dzīves raksturīgo veidu. Šis termins ietver dažādus amerikāņu kultūras, uzvedības un vērtību aspektus.

Amerikas dzīves veida vērtības un īpašības

Amerikāņu dzīvesveidu raksturo vairākas vērtības un īpašības, kas tiek uzskatītas par tipiskām Amerikas sabiedrībai. Dažas no šīm vērtībām ietver:

 • Individuālisms: amerikāņi vērtē neatkarību un individuālo brīvību, cenšoties sasniegt savus mērķus un personīgos panākumus.
 • Meritokrātija: Tiek uzskatīts, ka panākumi ir jāsasniedz, pamatojoties uz nopelniem un individuāliem centieniem neatkarīgi no sociālās izcelsmes.
 • liberālisms: amerikāņi vērtē vārda, reliģijas un domas brīvību, kā arī individuālo tiesību aizsardzību.
 • Patērētāja: patēriņš ir svarīga amerikāņu dzīves veida sastāvdaļa ar uzsvaru uz materiālismu un komforta un ērtības meklēšanu.

Kultūras ietekme Amerikas dzīvesveidā

Amerikāņu dzīvesveids ir ietekmējis vairākas kultūras straumes visā Amerikas Savienotajās Valstīs. Daži šo ietekmju piemēri ir:

 • Eiropas kolonizācija: American Culture ir sakņojusies par Eiropas kolonizāciju, galvenokārt no Anglijas, Francijas un Spānijas.
 • imigrācija: Imigrantu ierašanās no dažādām pasaules vietām veicināja Amerikas Savienoto Valstu kultūras daudzveidību, ietekmējot amerikāņu dzīves veidu.
 • Populārā kultūra: Amerikas izklaides industrija, piemēram, kino, mūzika un televīzija, spēlēja nozīmīgu lomu Amerikas dzīves veida izplatībā visā pasaulē.
 • Kritika par amerikāņu dzīves veidu

  Neskatoties uz to, ka daudzi to apbrīno, arī amerikāņu dzīvesveids saņem kritiku. Daži apgalvo, ka šis dzīvesveids veicina pārmērīgu patērētāju, sociālo nevienlīdzību un bažu trūkumu par vides jautājumiem.

  Secinājums

  Amerikāņu dzīvesveids ir plašs jēdziens, kas ietver amerikāņu vērtības, izturēšanos un dzīvesveidu. Tā ir Amerikas Savienoto Valstu kultūras un vēstures izpausme, ko laika gaitā ietekmē vairākas kultūras straumes. Lai arī to apbrīno daudzi, tas ir arī kritikas priekšmets par tās sociālajām un vides īpašībām un ietekmi.