Kas ir Apache

Kas ir Apache?

Apache ir atvērtā koda tīmekļa serveris, ko plaši izmanto visā pasaulē. Tas tika izveidots 1995. gadā, un to uztur Apache Software Foundation. Apache tīmekļa serveris ir pazīstams ar savu uzticamību, drošību un elastību.

Kā darbojas Apache?

Apache strādā, saņemot klientu pieprasījumus (tīmekļa pārlūkus) un atbildot uz šiem pieprasījumiem, nodrošinot pieprasītos failus vai palaižot skriptus. Tas atbalsta vairākus protokolus, piemēram, HTTP, HTTPS, FTP un vairāk.

Galvenie Apache Resources

Apache ir vairākas funkcijas, kas padara to par populāru izvēli vietņu un lietotņu mitināšanai:

 • Uzticamība: Apache ir pazīstama ar savu stabilitāti un uzticamību. Tas var tikt galā ar lieliem satiksmes apjomiem, un to izmanto daudzas lielas satiksmes vietas visā pasaulē.
 • Drošība: Apache ir spēcīgas drošības funkcijas, piemēram, SSL/TLS atbalsts, lai šifrētu saziņu starp serveri un klientiem.
 • Elastība: Apache atbalsta visdažādākos moduļus un paplašinājumus, ļaujot administratoriem pielāgot un paplašināt savu servera iestatījumus.

Kā instalēt Apache?

Apache instalēšana var mainīties atkarībā no izmantotās operētājsistēmas. Šeit ir dažas vispārīgas darbības, lai instalētu Apache:

 • Lejupielādējiet Apache instalācijas paketi no oficiālās vietnes.
 • Izpildiet instalēšanas instrukcijas, kas raksturīgas operētājsistēmai.
 • Konfigurējiet vēlamās servera opcijas Apache konfigurācijas failā.
 • Sāciet apache serveri.
 • Kā konfigurēt Apache?

  Apache konfigurācija tiek veikta, izmantojot galveno iestatījumu failu ar nosaukumu “httpd.conf”. Šajā failā varat definēt tādas iespējas kā sakņu direktoriji, klausīšanās porti, ielādējamas moduļi un daudz kas cits.

  Turklāt Apache atbalsta virtuālā direktorāta iestatījumu, kas ļauj mitināt vairākas vietnes vienā serverī.

  Secinājums

  Apache ir jaudīgs un ļoti konfigurējams tīmekļa serveris. Tā uzticamība, drošība un elastība padara to par populāru izvēli vietņu un tīmekļa lietojumprogrammu mitināšanai visā pasaulē.

  Ja jūs meklējat uzticamu un atvērtā avota tīmekļa serveri, Apache ir lieliska iespēja apsvērt.