Kas ir Araponga

Kas ir Araponga?

Araponga ir putns, kas pieder Passeriformes ģimenei un garāmgājēju kārtībai. Tas ir zinātniski pazīstams kā Nudicollis Procnias un dzimtais Dienvidamerikā, kas galvenokārt tiek atrasts tropu mežu reģionos.

Araponga raksturojums

Araponga ir pazīstama ar savu garo un sašņorēto stūri, ko var dzirdēt lielos attālumos. Tam ir liels un spēcīgs knābis, kas pielāgots augļu un kukaiņu barošanai. Tās apspalvojums pārsvarā ir melns, ar dažiem baltiem laukumiem uz spārniem un astes.

ieradumi un pārtika

Araponga ir putns, kurš dzīvo ganāmpulkos un ir aktīvāks rītausmas un krēslas laikā. Tas galvenokārt barojas ar augļiem, bet patērē arī kukaiņus, nektāru un mazus mugurkaulniekus. Viņas spēcīgais knābis ļauj viņai salauzt cietos augļus, lai piekļūtu celulozei.

ekoloģiskā nozīme

Araponga ir svarīga loma augu sēklu izkliedēšanā, jo, ēdot augļus, tā galu galā uzņem sēklu uzņemšanu un izkliedē citās vietās. Tas veicina tropisko mežu atjaunošanos.

Conservation

Araponga ir uzskaitīta kā sava veida “neliela problēma”, Starptautiskā dabas aizsardzības savienība (IUCN). Tomēr biotopu un nelegālo medību iznīcināšana joprojām rada draudus tā iedzīvotājiem.

Araponga ziņkārības

  • Araponga ir pazīstama ar savu raksturīgo dziedāšanu, kuru var dzirdēt līdz 2 km attālumā.
  • Viņa zinātniskais vārds Nudicollis Provinias nozīmē “kails kakls”, atsaucoties uz sodu trūkumu kakla reģionā.
  • Arapongas ir monogāmas un veido pārus, kas visu mūžu paliek kopā.
  • Atsauces

    Lai uzzinātu vairāk par Arapongu, varat konsultēties ar šādiem avotiem:

  • icmbio-chico Mendes bioloģiskās daudzveidības aizsardzības institūts < /li>
  • wikiaves – araponga