Kas ir ayahuasca

Kas ir ayahuasca?

Ayahuasca ir svēts dzēriens, ko izmanto dziedināšanas rituālos un apziņas paplašināšanai dažādās Amazones pamatiedzīvotāju kultūrās. Ayahuasca, kas pazīstama arī kā “Svētā Deime tēja” vai “dvēseles vīns”, ir izgatavota no divu augu kombinācijas: Liana Banisteriopsis caapi un psihotrijas viridis krūmu lapas.

izcelsme un vēsture

Ayahuasca ir sena izmantošanas vēsture Amazones reģiona pamatiedzīvotāju kultūrās. Tiek uzskatīts, ka tā lietošana datēta ar tūkstošiem gadu, un to uzskata par svētu augu un gara pasaules portālu. Vietējās tautas izmanto ayahuasca dziedināšanas rituālos, saziņā ar gariem un zināšanu meklēšanu.

Kā tas darbojas?

Ayahuasca satur psihoaktīvas vielas, piemēram, dimetiltriptamīnu (DMT), kas ir atbildīga par dzēriena halucinogēno iedarbību. DMT dabiski ražo mūsu smadzenes REM miega laikā, bet to ātri metabolizē enzīmu monoamīna oksidāze (roka). Liana Banisteriopsis Caapi kombinācija, kas satur MAO inhibitorus, ar psihotrijas viridis lapām, kas satur DMT, ļauj DMT absorbēt, un tai ir psihoaktīva ietekme, kad to uzņemtu.

Ietekme un ieguvumi

Ayahuasca ir pazīstams ar dziļu un pārveidojošu pieredzi. Daudzi cilvēki ziņo par vīzijām, garīgu atziņu, emocionālu dziedināšanu un saiknes sajūtu ar kaut ko lielāku. Tiek uzskatīts, ka ayahuasca palīdz ārstēt dažādas garīgās veselības problēmas, piemēram, depresija, trauksme, atkarības un traumas.

strīdi un riski

Neskatoties uz iespējamiem ieguvumiem, Ayahuasca lietošanai ir arī riski un strīdi. Dzēriens var izraisīt tādas nelabvēlīgas reakcijas kā slikta dūša, vemšana, caureja un paaugstināts asinsspiediens. Turklāt ayahuasca var būt bīstama, ja to apvieno ar noteiktiem medikamentiem vai vielām, piemēram, antidepresantiem un stimulējošām zālēm.

 • Ir svarīgi atzīmēt, ka Ayahuasca izmantošana būtu jāveic atbildīgi un pareizā kontekstā ar pieredzējušu ceļvedi un drošā vidē.
 • Pirms eksperimentēšanas ar Ayahuasca ieteicams veikt medicīnisku un psiholoģisku novērtējumu, lai pārliecinātos, ka nav kontrindikācijas.
 • Ir svarīgi arī ievērot pamatiedzīvotāju tradīcijas un kultūras, kas ir šo senču zināšanu aizbildņi.

 • Galvenie punkti par ayahuasca
  Papildu informācija

  ir svarīgi veikt medicīnisku un psiholoģisku novērtējumu

  ayahuasca ir svēts dzēriens, ko izmanto pamatiedzīvotāju rituālos Ir dažādas tradīcijas un veidi, kā sagatavot ayahuasca
  satur psihoaktīvas vielas, piemēram, dmt DMT ātri metabolizē mūsu ķermenis, bet kombinācija ar MAO inhibitoriem ļauj to absorbēt un tai ir psihoaktīvi efekti
  var sniegt dziļu un pārveidojošu pieredzi Daudzi cilvēki ziņo par vīzijām, garīgām atziņām un emocionālām dziedībām
  ir riski un kontrindikācijas Pirms piedzīvot ayahuasca