Kas ir Bartholin dziedzeri

Kas ir Bartholin dziedzeri?

Bartholin dziedzeri ir mazi dziedzeri, kas atrodas pie maksts ieejas, pa vienam katrā pusē. Viņi ir atbildīgi par eļļošanas šķidruma ražošanu, kas seksuālās aktivitātes laikā palīdz saglabāt maksts mitru. Šie dziedzeri tiek saukti par godu dāņu anatomistam Caspar Bartholin, kurš tos pirmo reizi aprakstīja septiņpadsmitajā gadsimtā.

Kā darbojas Bartolīna dziedzeri?

Bartholin dziedzeri tiek aktivizēti seksuālās uzbudinājuma laikā. Viņi izdala smēreļļu šķidrumu, kas palīdz atvieglot iekļūšanu un samazināt berzi seksa laikā. Šis šķidrums var arī palīdzēt aizsargāt maksts pret infekcijām, saglabājot PH līdzsvarotu un rada barjeru pret baktērijām un citiem mikroorganismiem.

Kas var radīt problēmas ar Bartholin dziedzeriem?

Dažām sievietēm var rasties problēmas bārtuļu dziedzeros, piemēram, infekcijās vai cistās. Infekcijas var rasties, kad dziedzeri kļūst aizsprostoti, novēršot smērvielu šķidruma izvadi. Tas var izraisīt šķidruma uzkrāšanos un cistas attīstību. Ja cista inficējas, tā var izraisīt sāpes, pietūkumu un apsārtumu šajā apgabalā.

Cistas bārtuļu dziedzeros var veidoties arī bez infekcijas. Parasti tie ir nesāpīgi, bet seksuālās aktivitātes laikā var izraisīt diskomfortu vai grūtības. Dažos gadījumos cistas var kļūt par abscesiem, kas ir strutas kolekcijas, kurām nepieciešama ārstēšana.

Kā ārstēt problēmas bārtuļu dziedzeros?

Bartolīna dziedzeru problēmu ārstēšana ir atkarīga no problēmas smaguma. Gaismas gadījumos var būt pietiekams, lai skartajā vietā būtu karstas kompreses, lai mazinātu sāpes un veicinātu uzkrātā šķidruma kanalizāciju. Smagākos gadījumos var būt nepieciešams veikt griezumu, lai novadītu abscesu vai noņemtu cistu.

Dažos gadījumos infekciju ārstēšanai var būt vajadzīgas antibiotikas. Ja bārtuļu dziedzeru problēmas ir atkārtotas, var būt nepieciešama operācija dziedzeru noņemšanai.

Bartholin dziedzeru problēmu novēršana

Lai arī ne vienmēr ir iespējams novērst problēmas bārtuļu dziedzeros, daži pasākumi var palīdzēt samazināt risku. Labas intīmas higiēnas uzturēšana, izvairīšanās no kaitinošu produktu lietošanas dzimumorgānu reģionā un droša dzimuma praktizēšana ir daži no pasākumiem, kas var palīdzēt novērst infekcijas un aizsprostojumus dziedzeros.

 • Glabājiet labu intīmu higiēnu, mazgājot dzimumorgānu ar vieglas ziepēm un ūdeni.
 • Izvairieties no kaitinošu produktu, piemēram, aromātiskas ziepes, maksts dušām un intīmiem aerosoliem, lietošanas.
 • Izmantojiet prezervatīvus seksuālās aktivitātes laikā, lai samazinātu seksuāli transmisīvo infekciju risku.
 • Izvairieties no neaizsargāta seksa ar nezināmiem partneriem.
 • Ja pamanāt kādus neparastus simptomus, piemēram, sāpes, pietūkumu vai apsārtumu dzimumorgānu apgabalā, konsultējieties ar ārstu.

 • problēmas Bartholin dziedzeros
  simptomi
  ārstēšana

  Poil, var izraisīt diskomfortu seksa laikā
  cista karstas kompreses, kanalizācija vai ķirurģiska noņemšana
  abscess Sāpes, pietūkums, apsārtums, strutas Abscess kanalizācija, antibiotiku lietošana
  infekcija Sāpes, pietūkums, apsārtums, strutas antibiotiku lietošana