Kas ir celibāts

Kas ir celibāts?

celibāts ir reliģiska prakse, kas sastāv no abstrahēšanas no seksa un laulībām. Tas parasti tiek saistīts ar katoļu garīdzniekiem, kur priesteriem ir jāizdara celibāts kā daļa no viņu ordinācijas.

celibāta izcelsme un nozīme

Celibāts sakņojas reliģiskās tradīcijās, un tie datēti ar tūkstošiem gadu. Katoļu tradīcijās celibāts tiek uzskatīts par īpašu Dieva aicinājumu pilnībā veltīt kalpošanai baznīcai un uzticīgo kalpošanai.

Celibāts tiek uzskatīts par veidu uz svētumu un veidu, kā tuvināties Dievam. Tiek uzskatīts, ka, atsakoties no seksuālajām attiecībām un laulībām, priesteri var pilnībā koncentrēties uz savu kalpošanu un kalpot sabiedrībai.

Celibāts katoļu baznīcā

Celibāts ir prasība katoļu priesteriem Latīņu baznīcā, tas ir, Romas katoļu baznīcā. Tomēr ir daži izņēmumi, piemēram, pārveidoti anglikānisma priesteri, kas ir precējušies.

Lai arī celibāts ir ierasta prakse katoļu baznīcā, citas kristīgās konfesijas ļauj tās reliģiskajiem vadītājiem precēties. Piemēram, pareizticīgo baznīcā priesteri var apprecēties, pirms viņi tiek pasūtīti, bet viņi nevar apprecēties vēlāk.

Celibāta ieguvumi un izaicinājumi

Celibāts var dot labumu un izaicinājumus tiem, kas to praktizē. Daži no ieguvumiem ietver:

 • Pilnīgi veltiet sevi reliģiskai kalpošanai;
 • Izvairieties no uzmanības novēršanas un kārdinājumiem;
 • Ir vairāk laika un enerģijas, lai veltītu sevi lūgšanai un studijām;
 • stiprināt attiecības ar Dievu.
 • Tomēr celibāts var radīt arī tādus izaicinājumus kā vientulība, emocionālās tuvības trūkums un sociālais spiediens. Turklāt celibāta prasība var izraisīt seksuālas vardarbības un skandālu gadījumus baznīcā.


  Pros
  mīnusi

  Kopējā veltījums reliģiskajam dienestam vientulība un emocionālās tuvības trūkums
  Izvairieties no uzmanības novēršanas un kārdinājumiem sociālais spiediens
  Vairāk laika un enerģijas lūgšanai un studijām seksuālās vardarbības un skandālu gadījumi
  Attiecību ar Dievu stiprināšana