Kas ir drebuļi

Kas ir drebis?

Chill ir fiziska un emocionāla reakcija, kas notiek cilvēka ķermenī, reaģējot uz dažādiem stimuliem. Pazīstams arī kā “vistas āda” vai “tirpšana uz mugurkaula”, chill ir sajūta, ko var izraisīt vairāki faktori, piemēram, intensīvas emocijas, aukstums, bailes vai pat dzirdot mūziku, kas mūs dziļi skar. P>

Kā notiek vēsums?

Chill ir reakcija no autonomās nervu sistēmas, kas ir atbildīga par mūsu ķermeņa piespiedu funkciju regulēšanu, piemēram, elpošanu un sirdsdarbību. Kad mēs esam pakļauti stimulam, kas mums liek drebēt, piemēram, baiļu situācija vai aizraujoša mūzika, autonomā nervu sistēma atbrīvo neirotransmiterus, piemēram, adrenalīnu, kas aktivizē ādas matu erektora muskuļus.

Šī muskuļu saraušanās izraisa matu pacelšanos, veidojot mazus izvirzījumus uz ādas, kas pazīstams kā “dermas papilla”. Šie izraksti ir atbildīgi par drebuļa sajūtu, ko var pavadīt tirpšanas sajūta vai zosu izciļņi.

Kāpēc mēs jūtamies drebuļi?

drebuļi ir mūsu ķermeņa evolucionāra reakcija, kuras mērķis ir mūs sagatavot briesmām vai stresam. Kad mēs jūtamies drebuļi, mūsu ķermenis gatavojas saskarties ar nenovēršamiem draudiem, palielinot mūsu modrību un gatavību reaģēt.

Turklāt drebis var būt arī emocionāla reakcija uz pozitīviem stimuliem, piemēram, mūziku, kas mūs dziļi aizrauj. Šādos gadījumos drebuļi ir veids, kā mūsu ķermenis izsaka to emociju intensitāti, kuras mēs jūtam.

zinātkāre:

Vai jūs zinājāt, ka drebu var izraisīt arī pēkšņas temperatūras izmaiņas? Kad mēs jūtamies auksti, mūsu ķermenis reaģē pretēji muskuļiem, lai radītu siltumu un uzturētu stabilu ķermeņa temperatūru. Šī muskuļu kontrakcija var izraisīt arī drebuļus uz ādas.

 • Intensīvas emocijas
 • Aukstums
 • Bailes
 • Aizraujoša mūzika

 • stimulējumi
  reakcijas

  uzcelto muskuļu saraušanās

  intensīvas emocijas neirotransmiteru atbrīvošana un
  aukstums muskuļu kontrakcija, lai radītu siltumu un uzturētu stabilu ķermeņa temperatūru
  bailes autonomās nervu sistēmas aktivizēšana un adrenalīna izdalīšanās
  aizraujoša mūzika autonomās nervu sistēmas aktivizēšana un neirotransmiteru izdalīšanās