Kas ir kalice

Kas ir halis?

Chalice ir objekts, ko izmanto dažādās reliģiskās ceremonijās, it īpaši kristīgajā tradīcijā. To izmanto Euharistijas svinībām, kur vīns tiek iesvētīts un dalīts ticīgajiem kā Jēzus Kristus asiņu simbols.

Chalice

izcelsme un nozīme

Chalice cēlies no pēdējās mielasta, kur Jēzus Kristus pirms krustā krustā tika dalīts maizē un vīnā ar saviem mācekļiem. Šajā gadījumā viņš teica: “Šīs ir manas asinis, jaunās derības asinis, kas daudziem ir izlietas.” Kopš tā laika halis ir izmantots kā svēts Kristus klātbūtnes simbols Euharistijā.

Halkīna īpašības

Kalifs parasti ir izgatavots no cēliem materiāliem, piemēram, zelta, sudraba vai misiņa. Tam ir glāzei līdzīga forma ar pamatni un stieni. Augšpusē ir kauss, kurā svinību laikā tiek ievietots iesvētīts vīns.

Chalice nozīme liturģijā

Chalice tiek uzskatīts par vienu no vissvarīgākajiem kristīgās liturģijas elementiem. Viņš pārstāv Kristus klātbūtni Euharistijā un simbolizē ticīgo savienību ar Dievu. Svētku laikā vīnu iesvētīja priesteris un ko uzticīgie dala kā kopības un ticības atjaunošanas akts.

Curiosities uz halice

  • Euharistijā izmantotais halis tiek uzskatīts par svētu objektu, un pret to jāizturas ar cieņu un godbijību.
  • Ir dažādi halicu veidi ar izmantoto izmēru, formas un materiālu variācijām.
  • Papildus kristīgajām tradīcijām čali izmanto arī citās reliģijās, piemēram, jūdaismā un hinduismā.
  • Secinājums

    Chalice ir objekts, kam ir liela nozīme kristīgās tradīcijās, kas simbolizē Kristus klātbūtni Euharistijā. Svētku laikā to izmanto, lai iesvētītu vīnu un dalītos tajā kā kopības un ticības atjaunošanas akts. Tas ir svēts simbols, kas jāizturas ar cieņu un godbijību pret ticīgajiem.