Kas ir koijots

Kas ir koijots?

Coyote ir Canids ģimenes dzīvnieks, dzimtais Ziemeļamerika. Pazīstams arī kā Pudory vilks, tas ir viens no pielāgojamākajiem un gudrākajiem dzīvniekiem kontinentā.

koijotu raksturlielumi

Koijotam ir tievs korpuss un blīvs mētelis, parasti brūnā vai pelēkā krāsā. Tās aste ir gara un izplūdusi, un ausis ir norādītas. Tie izskatās kā vilki, bet ir mazāki un veiklāki.

ēšanas paradumi

Koijots ir visēdājošs dzīvnieks, tas ir, tas baro gan gaļu, gan dārzeņus. Tās uzturā ietilpst mazi zīdītāji, mājputni, rāpuļi, kukaiņi, augļi un augi. Viņi ir pazīstami ar savu spēju medīt grupās un par oportūnistiskiem, meklējot pārtiku.

Sociālā uzvedība

Koijoti ir sociālie dzīvnieki un dzīvo grupās, ko sauc par pakām. Katru iepakojumu vada dominējošais pāris, kurš ir atbildīgs par grupas reprodukciju un aizsardzību. Koijoti ir pazīstami ar savu vokālo komunikāciju, izdodot raksturlielumus.

Ģeogrāfiskais sadalījums

Koijoti galvenokārt ir atrodami Ziemeļamerikā, sākot no Aļaskas līdz Panamai. Viņi apdzīvo dažādus biotopus, ieskaitot mežus, prērijas, tuksnešus un pilsētu teritorijas.

attiecības ar cilvēkiem

Koijotiem ir neviennozīmīgas attiecības ar cilvēkiem. No vienas puses, tie tiek uzskatīti par savvaļas dzīvniekiem, un tos bieži uzskata par draudiem liellopu vaislas un mājas dzīvniekiem. No otras puses, viņi tiek apbrīnoti par viņu pielāgojamību un inteliģenci.

Conservation

Koijots netiek uzskatīts par apdraudētu sugu. Tās populācija ir stabila, un viņi spēj pielāgoties dažādām vidēm. Tomēr biotopu iznīcināšana un nelegālās medības joprojām atspoguļo draudus sugai.

Curiosities par koijotu

  • Koijots ir pazīstams ar spēju pielāgoties pilsētvidei un bieži tiek pamanīts pilsētās.
  • Koijoti ir ļoti inteliģenti un viltīgi dzīvnieki, spējot atrast radošus risinājumus problēmām.
  • Amerikāņu vietējā mitoloģijā koijots bieži tiek attēlots kā viltīgs un krāpšanās raksturs.
  • Atsauces

    Lai uzzinātu vairāk par koijotiem, varat konsultēties ar šādiem avotiem:

  • nacionālais ģeogrāfiskais – koijots
  • Nacionālā parka dienests – Coyotes