Kas ir labi, lai nodotu apdegumu

Kas ir labs, lai nodotu apdegumu?

apdegumi ir ādas bojājumi, ko izraisa saskare ar siltumu, ķīmiskām vielām, elektrību vai starojumu. Tie var atšķirties no gaismas līdz smagai, atkarībā no apdeguma dziļuma un pagarinājuma.

apdegumu veidi

Ir trīs galvenie apdegumu veidi:

 • Pirmās pakāpes apdegumi: ietekmē tikai ārējo ādas slāni, izraisot apsārtumu un sāpes;
 • Otrās pakāpes apdegumi: ietekmē ādas ārējo slāni un dziļāku slāni, izraisot burbuļus, intensīvu apsārtumu un intensīvas sāpes;
 • Trešās pakāpes apdegumi: ietekmē visus ādas slāņus un var pat sasniegt dziļākos audus, nodarot smagus bojājumus un intensīvas sāpes.
 • Ko iet uz apdegumu?

  Kad notiek apdegums, ir svarīgi veikt dažus tūlītējus pasākumus, lai mazinātu sāpes un veicinātu pareizu dziedināšanu. Šeit ir dažas ārstēšanas iespējas:

  1. Auksts ūdens

  Sadedzinātās vietas ievietošana zem auksta ūdens apmēram 10 līdz 20 minūtes var palīdzēt mazināt sāpes un samazināt iekaisumu.

  2. Specifiskas ziedes vai krēmi

  Tirgū ir pieejamas īpašas ziedes un krēmi apdegumiem, kas var palīdzēt paātrināt dziedināšanu un mazināt sāpes. Ir svarīgi konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, lai iegūtu pareizu ieteikumu.

  3. Alveja

  Alvejas želeja ir pazīstama ar nomierinošajām un dziedinošajām īpašībām. Gēla pielietošana tieši apdegumam var palīdzēt mazināt sāpes un veicināt dziedināšanu.

  4. Medus

  Medus ir antibakteriālas un dziedinošas īpašības. Plāna medus slāņa uzklāšana uz apdegumu var palīdzēt novērst infekcijas un paātrināt dziedināšanu.

  5. Atbilstošas ​​pārsēju

  Piemērotu pārsēju izmantošana, lai aizsargātu apdegumu un izvairītos no kontakta ar netīrumiem un baktērijām, ir būtiska labai atveseļošanai.

  Kad meklēt medicīnisko palīdzību?

  Smagu, plašu apdegumu gadījumos, kas ietekmē seju, rokas, pēdas, dzimumorgānus vai locītavas, ir svarīgi nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību. Turklāt, ja apdegumam ir infekcijas pazīmes, piemēram, intensīvs apsārtums, pietūkums, strutas vai drudzis, ir jāmeklē arī medicīniskā palīdzība.

  Atceroties, ka katrs gadījums ir unikāls, un vienmēr ieteicams konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu, lai pareizi diagnosticētu un ārstētu.

  Mēs ceram, ka šī informācija ir bijusi noderīga, lai jūs saprastu, kas ir labs, lai nodotu apdegumu. Rūpējies un turies drošībā!