Kas ir labs h pylori

Kas ir labs H. pylori?

H. pylori jeb Helicobacter pylori ir baktērijas, kas inficē kuņģi un var izraisīt dažādas komplikācijas, piemēram, čūlas un gastrītu. H. Pylori ārstēšana parasti ietver antibiotiku lietošanu, taču ir arī daži pasākumi, kurus var veikt, lai mazinātu simptomus un palīdzētu apkarot infekciju.

Pareiza jauda

Piemērots uzturs var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu un palīdzēt apkarot H. pylori infekciju. Daži pārtikas produkti, kas var būt izdevīgi, ir:

  • ķiploki: ir antibakteriālas īpašības un tas var palīdzēt apkarot H. pylori baktērijas.
  • brokoļi: satur sulforafan, savienojumu, kas var palīdzēt samazināt H. pylori kolonizāciju kuņģī.
  • probiotikas: pārtikas produkti, piemēram, jogurts un kefīrs, satur labvēlīgas baktērijas, kas var palīdzēt līdzsvarot zarnu floru un kaujas infekciju.
  • zaļā tēja: ir antioksidantu īpašības un tā var palīdzēt samazināt H. pylori infekcijas izraisīto iekaisumu.

Izvairieties no kairinošiem pārtikas produktiem

Daži pārtikas produkti var kairināt kuņģi un pasliktināt H. pylori infekcijas simptomus. Ieteicams izvairīties vai samazināt pārtikas patēriņu, piemēram:

  • pipari: var izraisīt kuņģa kairinājumu un saasināt gastrītu.
  • skābi pārtikas produkti: , piemēram, apelsīns, citrons un tomāti, tie var palielināt kuņģa skābumu un pasliktināt simptomus.
  • Alkoholiskie dzērieni: alkohols var kairināt kuņģi un palielināt skābes ražošanu.

Medicīnas ārstēšana

H. pylori ārstēšana jāvadās pēc ārsta un parasti ietver tādu antibiotiku kā amoksicilīna, klaritromicīna un metronidazola lietošanu, kas saistīta ar zālēm, lai samazinātu kuņģa skābumu, piemēram, omeprazolu vai ranitidīnu. Ir svarīgi pareizi ievērot medicīniskās vadlīnijas un veikt pilnu ārstēšanu, pat ja simptomi uzlabojas iepriekš.

Turklāt ir svarīgi pieņemt veselīgus ieradumus, piemēram, izvairīties no smēķēšanas, stresa samazināšanas un labas personīgās higiēnas uzturēšanas, lai palīdzētu apkarot H. pylori infekciju.

Ir svarīgi atzīmēt, ka šis emuārs neaizstāj medicīnisko konsultāciju. Ja jums ir simptomi vai aizdomas par H. pylori infekciju, apmeklējiet ārstu, lai saņemtu pareizu diagnozi un pareizu ārstēšanu.