Kas ir labs mājas tropu drudzim

Kas ir labs mājās gatavotai tropu drudzim?

Denges ir slimība, ko pārnēsā Aedes aegypti odi, un tā var izraisīt tādus simptomus kā augsts drudzis, ķermeņa sāpes, galvassāpes un sarkani plankumi uz ādas. Nav īpašas tropu drudža ārstēšanas, bet daži mājas pasākumi var palīdzēt mazināt simptomus un paātrināt atveseļošanos.

Mājas aizsardzības līdzekļi tropu drudzim

Ir daži mājas aizsardzības līdzekļi, kurus var izmantot tropu drudža simptomu mazināšanai. Ir svarīgi atzīmēt, ka šie pasākumi neaizstāj ārstēšanu un jāizmanto tikai kā papildinājums.

1. Hidratācija

Daudzu šķidrumu dzeršana ir būtiska, lai apkarotu tropu drudzi. Slimība var izraisīt dehidratāciju drudža un pārmērīga sviedru dēļ. Lai nomainītu zaudētos šķidrumus, ieteicams ēst ūdeni, dabiskas sulas, tējas un kokosriekstu ūdeni.

2. Gaismas padeve

Viegla un sabalansēta uzturs var palīdzēt tropu drudža atgūšanā. Izvairieties no taukainiem pārtikas produktiem, ceptiem pārtikas produktiem un pārstrādātiem pārtikas produktiem. Izvēlieties augļus, dārzeņus, dārzeņus un olbaltumvielas bagātus pārtikas produktus.

3. Atpūta

Atpūta ir kritiska tropu drudža atjaunošanai. Daudz atpūsties un izvairieties no intensīvām fiziskām aktivitātēm. Ķermenim ir nepieciešams laiks, lai atgūtu un apkarotu vīrusu.

Denges profilakse

Labākais veids, kā apkarot tropu drudzi, ir novērst Aedes aegypti moskītu izplatīšanos. Lai novērstu odu reprodukciju, var veikt dažus vienkāršus pasākumus:

 • Saglabājiet konteinerus, piemēram, spaiņus, augu podus un riepas bez stāvoša ūdens;
 • Izmantojiet ekrānus uz logiem un durvīm, lai neļautu odi iekļūt;
 • Izmantojiet repelentus un drēbes, kas aptver lielāko daļu ķermeņa;
 • Izvairieties no atkritumu uzkrāšanas un atkritumiem pagalmā;
 • Tīras regulāri notekas un notekas;
 • Secinājums

  Drudža ir nopietna slimība, kas var izraisīt nopietnas komplikācijas. Papildus mājas pasākumiem, ir svarīgi meklēt medicīnisko palīdzību, parādot slimības simptomus. Profilakse ir labākais veids, kā apkarot tropu drudzi, izvairoties no raidītāja moskītu izplatības.

  Atsauces:

 • Veselības-sengue ministrija
 • Pan American Veselības organizācija – Denge