Kas ir labs tonsilītam

kas ir labs tonsilītam?

Tonsilīts ir mandeles iekaisums, kas ir struktūras, kas atrodas rīkles aizmugurē. Šo stāvokli var izraisīt vīrusi vai baktērijas, un parasti tiem ir simptomi, piemēram, iekaisis kakls, rīšana grūtības, drudzis un savārgums.

Tonsual procedūras

Tonsilīta ārstēšana var atšķirties atkarībā no iekaisuma cēloņa. Vīrusu tonsilīta gadījumā parasti ieteicams atpūsties, pareizu hidratāciju, pretsāpju līdzekļus, lai mazinātu sāpes un saķērusies ar siltu ūdeni un sāli, lai mazinātu rīkles kairinājumu.

Tomēr, ja tonsilītu izraisa baktērijas, piemēram, Streptococcus pyogenes, infekcijas apkarošanai ir vajadzīgas antibiotikas. Ir svarīgi atzīmēt, ka tikai ārsts var izrakstīt antibiotiku lietošanu, tāpēc ir svarīgi meklēt medicīnisku padomu.

mājas līdzekļi tonsilītam

Papildus parastajai ārstēšanai ir daži mājas līdzekļi, kas var palīdzēt mazināt tonsilīta simptomus. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka šie pasākumi neaizstāj pareizu ārstēšanu.

 • Gargling ar siltu ūdeni un sāli: sajauciet pusi tējkarotes sāls glāzē silta ūdens un vairākas reizes dienā. Tas var palīdzēt mazināt sāpes un iekaisumu.
 • kumelīšu tēja: kumelei ir pretiekaisuma īpašības un tā var palīdzēt mazināt kakla iekaisumu. Sagatavojiet kumelīšu tēju un dzeriet vairākas reizes dienā.
 • Karstā komprese: uzklājiet karstu kompresi kakla reģionam, lai mazinātu mandeles sāpju un iekaisumu.
 • Ir svarīgi uzsvērt, ka šie mājas pasākumi var palīdzēt mazināt simptomus, bet neārstē tonsilīta cēloni. Tāpēc ir svarīgi meklēt medicīnisku padomu pareizai diagnozei un efektīvai ārstēšanai.

  tonsilīta profilakse

  Var veikt dažus pasākumus, lai novērstu tonsilītu, piemēram:

  • Regulāri mazgājiet rokas;
  • Izvairieties no cieša kontakta ar inficētiem cilvēkiem;
  • Izvairieties no personisko efektu dalīšanas, piemēram, galda piederumiem un brillēm;
  • Uzturiet labu mutes dobuma higiēnu;
  • Izvairieties no vides ar cilvēkiem ar cilvēkiem, it īpaši elpceļu infekciju uzliesmojumos.

  Pēc šiem pasākumiem ir iespējams samazināt tonsilīta un citu elpceļu infekciju risku.

  Kad meklēt ārstu?

  Ir svarīgi meklēt medicīnisko palīdzību, ja tonsilīta simptomi saglabājas vairāk nekā nedēļu neatkarīgi no tā, vai tas ir ļoti intensīvs vai ja ir grūti elpot vai norīt. Ārsts var veikt pienācīgu novērtējumu un norādīt uz vispiemērotāko ārstēšanu katrā gadījumā.

  Tāpēc, ja jums ir tonsilīta simptomi, noteikti meklējiet medicīnisku padomu. Tikai veselības speciālists var noteikt precīzu diagnozi un norādīt uz pareizu ārstēšanu.