Kas ir mākslinieciskais avangarde

Kas ir mākslinieciskais avant -garde?

mākslinieciskais avangarde bija kultūras kustības, kas parādījās divdesmitā gadsimta sākumā un centās pārtraukt mākslā izveidotās tradīcijas. Šīs kustības tika iezīmētas ar eksperimentiem, jauninājumiem un jaunu izteiksmes formu meklēšanu.

Galvenās mākslinieciskās avangards

Visā divdesmitajā gadsimtā bija vairāki mākslinieciski avangardi, katrs ar savām īpašībām un priekšlikumiem. Starp galvenajiem mēs varam izcelt:

futūrisms

Futūrisms bija kustība, kas parādījās Itālijā 1909. gadā un kuras mērķis bija paaugstināt ātrumu, tehnoloģijas un modernitāti. Futūristi uzskatīja, ka mākslai jābūt pastāvīgā kustībā un dinamiski izpaužas.

kubisms

Kubisms bija mākslinieciska kustība, kas parādījās Francijā ap 1907. gadu. Kubistu mākslinieki centās sagraut objektus, izmantojot ģeometriskas formas un vairākus viedokļus.

dadaism

Dadaisms bija mākslinieciska kustība, kas parādījās Pirmā pasaules kara laikā 1916. gadā. Dadaisti bija pozitīvi par pilnīgu noliegumu un nicinājumu pret sociālajām un mākslinieciskajām konvencijām, cenšoties šokēt un izraisīt sabiedrību.

sirreālisms

Sirreālisms bija mākslinieciska kustība, kas parādījās 1920. gados. Sirreālistu mākslinieki centās izpētīt bezsamaņu un sapņu pasauli, radot darbus, kas izaicināja loģiku un saprātu.

mākslinieciskā avant -garde

ietekme

Mākslinieciskais avangarde ļoti ietekmēja mākslas vēsturi, jo viņi izjuka ar iedibinātajām tradīcijām un pavēra ceļu uz jaunām izpausmes formām. Šīs kustības ietekmēja ne tikai gleznošanu un skulptūru, bet arī literatūru, teātri, mūziku un kino.

mākslinieciskais avant -garde arī veicināja paradigmu pārkāpumu un mākslas horizontu paplašināšanu. Viņi apšaubīja estētiskās un sociālās konvencijas, padarot vietu eksperimentēšanai un radošai brīvībai.

Secinājums

Mākslinieciskais avangarde bija revolucionāras kustības, kas parādījās divdesmitā gadsimta sākumā un centās pārtraukt tradīcijas, kas izveidotas mākslā. Šīs kustības tika iezīmētas ar eksperimentiem, jauninājumiem un jaunu izpausmes formu meklēšanu. Mākslinieciskā avangarda ietekme bija nozīmīga, ietekmējot ne tikai mākslu, bet arī kultūru kopumā.