Kas ir mormoni

Kas ir mormoni?

Mormoni ir Jēzus Kristus baznīcas locekļi -dienu svētie, kas pazīstami arī kā Mormona baznīca. Deviņpadsmitajā gadsimtā Amerikas Savienotajās Valstīs baznīca ir balstīta uz Mormona grāmatu, kuru mormoni uzskata par citu Jēzus Kristus gribu, izņemot Bībeli.

Mormonu vēsture

Mormonu vēsture datēta ar 1820. gadu, kad jaunais amerikānis Džozefs Smits sacīja, ka viņam ir Dieva un Jēzus Kristus redzējums. Pēc Smita teiktā, viņi viņam uzdeva atjaunot patieso kristīgo baznīcu uz zemes. Kopš tā brīža Smits sāka saņemt dievišķas atklāsmes un tulkot zelta plāksnes, kurās bija Mormona grāmata.

1830. gadā Džozefs Smits nodibināja Pēdējo dienu svēto Jēzus Kristus baznīcu un sāka piesaistīt sekotājus. Tomēr, ņemot vērā viņu atšķirīgo reliģisko pārliecību un praksi no citām tā laika kristīgajām baznīcām, mormoni saskārās ar vajāšanām un bija spiesti vairākas reizes pārvietoties, meklējot vietu, kur viņi varētu dzīvot mierā.

Mormona uzskati

Mormoni tic Jēzum Kristum kā cilvēces glābējam un Pestītājam. Viņi arī uzskata, ka Džozefs Smits bija pravietis, kuru Dievs aicināja atjaunot patieso kristīgo baznīcu. Turklāt mormoni tic pēcnācējam, mūžīgajai ģimenei un evaņģēlija prakses nozīmei viņu dzīvē.

Mormoni ievēro stingras morāles uzvedības kodeksu, kas ietver alkohola, tabakas un nelikumīgu narkotiku atturību. Viņi tiek arī mudināti precēties templī, un viņiem ir ģimenes dzīve, kuras centrā ir evaņģēlija principi.

Mormonu baznīca Brazīlijā

Jēzus Kristus baznīca -dienu svētie ieradās Brazīlijā 1929. gadā, kad valstī nolaidās pirmie mormoņu misionāri. Kopš tā laika baznīca ir ievērojami pieaudzis Brazīlijā, šobrīd tūkstošiem locekļu un vairākas draudzes, kas izplatītas visā nacionālajā teritorijā.

 • Mormoni Brazīlijā
 • Baznīcas paplašināšanās
 • Baznīcas aktivitātes un programmas

 • gads
  locekļa numurs

  Uzziniet vairāk par Mormona baznīcu Brazīlijā

  1990 100 000
  2000 500 000
  2010 1 000 000
  2020 2 000 000