Kas ir papildinošs

Kas ir papildinošs?

Papildu ir elementi, kas pievieno vai ir pabeigti, padarot kaut ko pilnīgāku vai līdzsvarotāku. Šos elementus var atrast dažādās jomās, piemēram, matemātikā, valodniecībā, dizainā, cita starpā.

Matemātikas papildinājums

Matemātikā papildinoši tiek izmantoti, lai attēlotu leņķus, kas pievieno rezultātu taisnā leņķī, ti, 90 grādos. Piemēram, ja leņķis mēra 30 grādus, tā papildinājums būs 60 grādi.

Papildinformārs valodniecībā

Lingvistikā papildinošie papildinājumi tiek izmantoti, lai attēlotu semantiski pabeigtus vārdus vai izteicienus. Piemēram, “debesis” un “elle” ir papildinoši vārdi, jo tie pārstāv pretstatus.

Papildu dizains

Projektā papildinošu līdzekļu izmantošanu izmanto vizuālās harmonijas izveidošanai. Papildu krāsas ir tās, kas ir pretējas hromatiskajā lokā, piemēram, sarkanā un zaļā krāsā. Lietojot tos kopā, ir iespējams radīt interesantus kontrastus un līdzsvarot kompozīciju.

Papildu citās jomās

Papildus šiem piemēriem, papildinoši var atrast arī citās jomās, piemēram, mūzikā, ķīmijā, psiholoģijā. Katrā kontekstā viņiem ir svarīga loma līdzsvara un harmonijas izveidē.

 • Piemēru saraksts ar papildinošu:
 • 1. punkts
 • 2. punkts
 • 3. postenis

 • 1. kolonna
  2. kolonna

  saite uz piemēru

  Bibliogrāfiskā atsauce

  dots 1 dots 2
  dots 3 dots 4