Kas ir retrovīruss

Kas ir retrovīrusi?

Retrovīrusi ir vīrusa tips, kam ir unikāla īpašība: viņi spēj pārveidot savu RNS ģenētisko materiālu DNS un integrēt to saimnieka šūnu genomā. Šī fona spēja ir tā, kas nosaka rerovīrusus un atšķir tos no citiem vīrusu veidiem.

retrovīrusa raksturojums

Retrovīrusiem ir dažas atšķirīgas īpašības, kas padara tās unikālas:

 • Retrotranscription: retrovīrusiem ir enzīms, ko sauc par reverso transkriptāzi, kas spēj pārveidot vīrusu RNS DNS.
 • Saimnieka genoma integrācija: Pēc retrotranscripts vīrusu DNS ir integrēts saimnieka šūnu genomā, kļūstot par inficēto šūnu ģenētiskā materiāla daļu.
 • Vīrusu replikācija: Kad integrēts ar saimnieka genomu, vīrusu DNS tiek transkribēts un tulkots ar inficētām šūnām, ļaujot veidot jaunus vīrusus.
 • Retrovīrusu piemēri

  Daži retrovīrusu piemēri ir HIV (cilvēka imūndeficīta vīruss), kas izraisa AIDS, un HTLV (cilvēka t -šūnu limfotropiskais vīruss), kas saistīts ar noteiktiem vēzi.

  Ietekme uz cilvēku veselību

  Retrovīrusiem ir būtiska ietekme uz cilvēku veselību, īpaši HIV. AIDS, ko izraisa HIV, ir hroniska slimība, kas kompromitē imūnsistēmu, padarot indivīdus jutīgāku pret oportūnistiskām infekcijām.

  Turklāt retrovīrusi var būt iesaistīti arī noteiktu vēža attīstībā, piemēram, htlv.

  , ko izraisa t -šūnu leikēmija

  Profilakse un ārstēšana

  Retrovīrusu infekciju profilakse un ārstēšana ir svarīgas veselības problēmas. HIV gadījumā profilakse ietver prezervatīvu lietošanu seksa laikā, regulāras pārbaudes un piekļuvi antiretrovīrusu terapijai.

  Tomēr joprojām nav izārstēt AIDS vai citas retrovīrusu infekcijas. Ārstēšanas mērķis ir kontrolēt simptomus un aizkavēt slimības progresēšanu.

  Secinājums

  Retrovīrusi ir īpašs vīrusu veids, kam ir spēja pārveidot savu RNS ģenētisko materiālu DNS un integrēt to ar saimnieka šūnu genomu. Viņiem ir būtiska ietekme uz cilvēku veselību, jo HIV ir vispazīstamākais piemērs. Retrovīrusu infekciju profilakse un ārstēšana ir svarīgas problēmas veselībā.