Kas ir robotnetējs

Kas ir robotnetējs?

Botnet ir ar ļaunprātīgu programmatūru inficēts datoru tīkls, kuru attālināti kontrolē uzbrucējs. Šis datortīkls, kas pazīstams arī kā “zombiji”, tiek izmantots, lai veiktu ļaunprātīgas darbības bez lietotāja zināšanām.

Kā darbojas robottīkls?

Botnet tiek izveidots, kad ļaunprātīga programmatūra tiek instalēta dažādos datoros bez lietotāja piekrišanas. Šī ļaunprātīgā programmatūra ļauj uzbrucējam kontrolēt attālināti inficētus datorus bez lietotājiem.

Inficētie datori robottīklā tiek saukti par “zombijiem” vai “robotiem”. Šos zombijus kontrolē centrālais serveris, kas pazīstams kā “komanda un vadība” (C&C), kas nosūta komandas uz inficētiem datoriem.

lai izmantotu robottīklu?

Botnetu var izmantot, lai veiktu dažādas ļaunprātīgas darbības, piemēram:

 • Surogātpasta nosūtīšana: inficētus datorus var izmantot, lai nosūtītu lielu daudzumu nevēlamu e -pastu.
 • Nolieguma uzbrukumi (DDOS): inficētus datorus var izmantot, lai pārslogotu mērķa serveri ar trafiku, padarot to nepieejamu.
 • Informācijas zādzība: inficētus datorus var izmantot, lai nozagtu konfidenciālu informāciju, piemēram, paroles un bankas datus.
 • Kriptovalūtas ieguve: inficētus datorus var izmantot, lai bez lietotāja zināšanām būtu kriptovalūtu, piemēram, bitcoin, raktuvē.
 • Ir svarīgi uzsvērt, ka robottīkla inficētu datoru lietotāji parasti nezina, ka viņu ierīces tiek izmantotas ļaunprātīgām darbībām.


  ļaunprātīga darbība
  apraksts

  surogātpasta nosūtīšana Lielu daudzumu nevēlamu e -pastu nosūtīšana.
  Pakalpojuma noliegšanas pielikumi (DDOS) trafika servera pārslodze ar trafiku, padarot to nepieejamu.
  informācijas zādzība konfidenciālas informācijas zādzība, piemēram, paroles un bankas dati.
  kriptovalūtas ieguve kriptovalūtas ieguve bez lietotāja zināšanām.