Kas ir žults cilvēka ķermenī

Kas ir žults cilvēka ķermenī?

Žults ir šķidrums, ko ražo aknas un tiek glabāts žultspūslī. Tam ir būtiska loma tauku gremošanā un absorbcijā cilvēka ķermenī.

Žults ražošana un uzglabāšana

Žulti ražo aknas un nepārtraukti izdalās mazos daudzumos tievās zarnās. Tomēr lielāko daļu žults tiek glabāts žultspūslī, kur tā ir koncentrēta un atbrīvota, kad tas ir nepieciešams.

Žults kompozīcija

Žults galvenokārt sastāv no ūdens, žults sāļiem, holesterīna, bilirubīna un lecitīna. Žults sāļi ir atbildīgi par tauku emulģēšanu, kas veicina to gremošanu un absorbciju.

Žults funkcijas

Žults veic vairākas svarīgas funkcijas cilvēka ķermenī, ieskaitot:

 • Tauku emulģēšana: žults sāļi, kas atrodas žults
 • Liposoluļu vitamīnu absorbcija: žults palīglīdzekļi tauku šķīstošo vitamīnu absorbcijā, piemēram, A, D un K vitamīni, kas ir nepieciešami pareizai ķermeņa darbībai.
 • Atkritumu izvadīšana: Žults arī palīdz novērst metabolisma atkritumus, piemēram, bilirubīnu, kas ir hemoglobīna sadalīšanās produkts.
 • ar žulti saistītās problēmas

  Dažas problēmas var ietekmēt pareizu žults ražošanu, glabāšanu vai izdalīšanos, kā rezultātā rodas tādi apstākļi kā žults aprēķini, holestāze un dzelte.

  Žults aprēķini

  Žults aprēķini ir cietas nogulsnes, kas veidojas žultspūslī. Tie var izraisīt intensīvas sāpes vēderā un dažos gadījumos prasa ārstēšanu.

  holestāze

  Cholestāze ir nosacījums, kurā tiek aizsprostota žults plūsma, kā rezultātā aknās tiek uzkrāta žults. Tas var izraisīt aknu bojājumus un citas veselības problēmas.

  icteria

  Dzirnei ir raksturīga dzeltenīga ādas un acu krāsa, pateicoties bilirubīna uzkrāšanai ķermenī. Tā var būt problēmu pazīme aknās, žultspūslī vai žults ceļos.

  Secinājums

  Žults ir būtiska loma tauku gremošanā un absorbcijā cilvēka ķermenī. To ražo aknas, glabā žultspūslī un vajadzības gadījumā atbrīvo tievajā zarnā. Ar žulti saistītās problēmas var izraisīt komplikācijas un prasīt pienācīgu medicīnisku palīdzību.