Kas tiek svinēts 20. novembrī

Kas tiek svinēts 20. novembrī?

20. novembrī Melnās izpratnes diena tiek svinēta Brazīlijā. Šis datums tika izvēlēts par godu Zumbi Dos Palmares, Quilombo Dos Palmares vadītājam, kurš koloniālajā periodā cīnījās pret verdzību.

Melnās izpratnes dienas nozīme

Melnās izpratnes diena ir pārdomu datums par afro-brazīliešu vēsturi un kultūru, turklāt tas ir laiks, lai pārrunātu rasu vienlīdzību un apkarotu rasismu. Tā ir iespēja novērtēt melnādaino ieguldījumu valsts celtniecībā un veicināt sociālo iekļaušanu.

Zumbi dos Palmares un Quilombo Dos Palmares

Zumbi dos Palmares bija viens no galvenajiem melnās pretošanās līderiem pret verdzību Brazīlijā. Viņš ir dzimis brīvi Palmaresā – Quilombo, kas atrodas reģionā, kas šodien ir Alagoas štats. Quilombo Dos Palmares bija viens no lielākajiem un ilgstošākajiem koloniālā perioda quilombos, kas pretojās vairāk nekā gadsimtu.

Quilombo bija kopiena, kuru veidoja bēgļi vergi, kuri meklēja brīvību un autonomiju. Palmares ir kļuvusi par pretošanās simbolu un cīnīties pret apspiešanu.

 • Zumbi dos Palmares daudzus gadus vadīja Quilombo, aizstāvot savus cilvēkus un cīnoties pret kolonizatoru apmetnēm.
 • 1694. gadā zombijs tika sagūstīts un nogalināts slazdā. Viņa ķermenis tika nocirsts, un viņa galva tika pakļauta publiskā laukumā kā veids, kā iebiedēt pārējos vergus.
 • Pat pēc Zombija nāves turpinājās melnā pretestība, bet Palmares Quilombo tika iznīcināta 1695. gadā.
 • Kā tiek svinēta Melnās apziņas diena?

  Melnās izpratnes diena tiek svinēta daudzos veidos visā valstī. Tiek veiktas kultūras aktivitātes, piemēram, deju, mūzikas un teātra izrādes, kā arī lekcijas, debates un izstādes par afro-brazīlijas vēsturi un kultūru.

  Ir ierasts veikt arī gājienus un izpausmes pret rasismu un melno tiesību aizstāvēšanu. Mērķis ir veicināt rasu vienlīdzību un apkarot visu veidu diskrimināciju.

  Anti -Racist cīņas nozīme

  Melnā izpratnes diena mums atgādina par rasisma apkarošanas nozīmi visās tās formās. Ir svarīgi atzīt vienlīdzīgas tiesības un iespējas visiem cilvēkiem neatkarīgi no viņu ādas krāsas.

  Anti -racist cīņa ir atbildīga par mums visiem, un Melnās izpratnes diena ir laiks, lai pārdomātu mūsu attieksmi un meklētu veidus, kā veicināt iekļaušanu un rasu vienlīdzību mūsu sabiedrībā. < / P>

  Secinājums

  Melnās izpratnes diena, kas tiek svinēta 20. novembrī, ir svarīgs datums, lai pārdomātu Afro-Brazīlijas vēsturi un kultūru, kā arī veicinātu rasu vienlīdzību un kaujas rasismu. Tā ir iespēja novērtēt melnādaino ieguldījumu valsts celtniecībā un meklēt veidus, kā veicināt iekļaušanu un vienlīdzību mūsu sabiedrībā.

  atsauce