Kas tiek svinēts 5. jūlijā

Kas tiek svinēts 5. jūlijā?

5. jūlijā tiek svinēta Venecuēlas neatkarības diena. Šis datums iezīmē valsts neatkarības deklarāciju no Spānijas, kas notika 1811. gadā.

Venecuēlas neatkarība

Venecuēlas neatkarība bija vēsturisks process, kas sākās deviņpadsmitā gadsimta sākumā. Pēc gadsimtiem ilgas Spānijas kolonizācijas venecuēlieši sāka cīnīties par savu brīvību un autonomiju.

Neatkarības kustība ieguva spēku, izveidojot Karakasas augstāko padomi 1810. gada 19. aprīlī. Šo padomi izveidoja politiski un militārie vadītāji, kuri meklēja Spānijas valdīšanas emancipāciju.

Neatkarības deklarācija

Venecuēlas neatkarības deklarācija notika 1811. gada 5. jūlijā. Tajā dienā Karakasas kongress pasludināja galīgo Venecuēlas atdalīšanu no Spānijas. Šis notikums iezīmēja Neatkarības bruņotas cīņas sākumu.

Venecuēlas neatkarības procesu iezīmēja iekšējie konflikti un kari pret Spānijas spēkiem. Līderi, piemēram, Simón Bolivar un Francisco de Miranda, spēlēja fundamentālas lomas cīņā par valsts brīvību.

Venecuēlas neatkarības dienas piemiņas pasākumi

5. jūlijā Venecuēla svin Neatkarības dienu ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem. Pilsoniskās parādes, oficiālās ceremonijas, kultūras prezentācijas un uguņošana ir dažas no svinību formām.

Turklāt ir ierasts, ka cilvēki valkā drēbes Venecuēlas karoga krāsās – dzeltenā, zilā un sarkanā krāsā – kā veidu, kā parādīt savu lepnumu un patriotismu.

Venecuēlas neatkarības nozīme

Venecuēlas neatkarība bija vēsturisks pavērsiens ne tikai valstij, bet arī visai Latīņamerikai. Cīņa par neatkarību iedvesmoja citas emancipācijas kustības reģionā, veicinot neatkarīgu tautu veidošanos.

Neatkarības iekarošana atspoguļoja Venecuēlas tautas brīvības, vienlīdzības un taisnīguma meklēšanu. Šos ideālus turpina novērtēt un svinēt līdz šai dienai.

Avots: https://www.britannica.com/place/venezuela/independence