Ko es domāju

Ko es domāju?

Termins “veselīgs” tiek izmantots, lai atsauktos uz kaut ko saistītu ar grieķu dzejnieka Safo lirisko dzeju, kurš dzīvoja 6. gadsimtā pirms mūsu ēras Lesbosas salā. Safo ir pazīstams ar saviem liriskajiem dzejoļiem, kas attiecas uz tādām tēmām kā mīlestība, aizraušanās un sieviešu skaistums.

Safo liriskā dzeja

Safo liriskajai dzejai ir raksturīga tā emocionālā intensitāte un dziļāku jūtu izpausme. Viņa dzejoļus iezīmē juteklība un mīlestības paaugstināšana sieviešu vidū, kas viņam nopelnīja “lesbiešu dzejnieka” titulu.

Safo dzejoļi tika uzrakstīti liriskajā metrikā, izmantojot īsas stanzas un muzikālo ritmu. Viņa dzeja ietekmēja vairākus dzejniekus visā vēsturē un joprojām tiek pētīta un novērtēta šodien.

Safo nozīme literatūrā

Safo tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem senās Grieķijas dzejniekiem, un viņa darbam bija būtiska ietekme uz rietumu literatūru. Viņa liriskie dzejoļi izmanto cilvēka jūtu subjektivitāti un intensitāti, paverot ceļu individuālai poētiskai izteiksmei.

Turklāt Safo bija viena no pirmajām sievietēm, kurai bija viņa balss un mīlestības pieredze, kas ierakstīta literatūrā. Viņa dzeja izaicināja tā laika sociālās konvencijas un deva vietu homoseksuālu attiecību attēlošanai.

zinātkāre:

Terminu “veselīgs” var izmantot arī, lai atsauktos uz dzejoļu veidu, ko Safo izmanto dzejoļos, kas pazīstams kā “svēti stani”. Šāda veida stanza sastāv no trim vienpadsmit dzejoļu zilbēm un piecu aspinable pantiem.

 • 1. pants: 11 zilbes
 • 2. pants: 11 zilbes
 • 3. pants: 11 zilbes
 • 4. pants: 5 zilbes
 • Šī metriskā struktūra dod raksturīgu ritmu Safo dzejoļiem un veicina viņa dzejas muzikalitāti.

  Atsauces uz Safo mūsdienu kultūrā

  Safo un viņa dzejas figūra joprojām ir atsauces mūsdienu kultūrā. Tās nosaukums bieži tiek saistīts ar mīlestības izpausmi starp sievietēm un cīņu par LGBTQ+tiesībām. Turklāt vairāki mākslinieki, rakstnieki un mūziķi ir iedvesmoti no viņu darba un figūra, lai radītu jaunas mākslinieciskās izpausmes formas.

  Īsāk sakot, Safo un viņa dzeja Sacifica ir svarīgi pavērsieni literatūras vēsturē un mīlestības attiecību attēlojums. Viņa darbu turpina pētīt un novērtēt, un viņa ietekmi var izjust līdz šai dienai.